Durere tample la atingere, ca o febra musculara, fara durere de cap

11-06-2014
auraserbankek
Nu este medic/terapeut
auraserbankek
Buna ziua,

Am o durere de tample (pe partea stanga) pe care o simt la atingere, cand deschid/inchid gura, daca strang din dinti, cand casc,...fara sa am o durere de cap sau altceva, ameteli, presiune, tensiune.Am mai simtit acest lucru cand am mestecat foarte mult guma de mestecat, resimt ca pe o febra musculara. Si numai pe partea stanga, nu si in dreapta. Ma puteti ajuta cu un sfat? Am 50 de ani, nici o problema de sanatate de care sa stiu, imi fac analize regulat, anual si niciodata nu am avut ceva care sa iasa din parametri.

Multumesc,
Aura Serban
2 comentarii
0
14-03-2015, ora 18:24
Stefanovi
Nu este medic/terapeut
Stefanovi
Buna ziua, chear ma interseaza acest subiect, am vazut ca are foarte multe vizualizari dar nici un raspuns. Am cautat raspunsuri si nu am gasit nimic.. ma interseaza acest subiect pentru ca sunteti cel mai apropiat de cazul care il am eu, diferenta este ca eu sunt mult mai tanar am 25 de ani si se umfla pe ambele parti in egala masura, nu ma dor dar daca mananc se resimte exact ca o febra muscurala ca si cum as fi tras la sala cu maxilarul. Acum ma feresc foarte mult de seminte, alune si tot felul ce chesti de genul. Bineinteles nu a fost asa de la inceput prima oara am simtit acum vro 5-6 ani de la o guma, mi sa umflat atunci pe loc dar sa retras, dar acuma sedesfasoara mult mai grav se cam observa unpic asa fara a mesteca pur si simplu barca as fi facut masa musculata la TAMPLE. As dori un raspuns cu foarte mare seriozitate daca se poate.
0
06-04-2015, ora 11:48
ionela23
Nu este medic/terapeut
ionela23
Eu am probleme cu urechiile si ma dureau si tamplele..cauza poate fi si din cauza maxilarului sau unei probabile sinuzite..!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum abordăm corect febra musculară - masaj, activitate musculară, modalități de recuperare rapidă
  •