Durere surda

23-12-2012
raciudaniel
Nu este medic/terapeut
raciudaniel
Buna ziua! Acum 2 saptamani mi-au aparut 2 afte in gura, urmate la vreo cateva zile de inca una. In acest timp mi s-a umflat langa urechea stanga si un ganglion cat un bob de mazare, un pic dureros. Cand aftele au ajuns aproape de vindecare, am simtit o durere surda in aceeasi parte stanga langa marul lui Adam. In ultimele cateva zile am avut si un deranj la stomac, in sensul in care aveam dureri de abdomen, lipsa poftei de mancare, scaun oarecum moale. Oricum de aceasta problema am scapat, dar durerea de langa marul lui Adam este constanta. Nu este ceva de nesuportat, la palpare nu ma dor nici ganglionii din jur (cel umflat a revenit la volumul normal) desi sunt anumite pozitii ale gatului cand parca simt intepaturi undeva langa mar. Tin sa precizez ca nu am febra, pofta de mancare mi-a revenit, dar parca a inceput o durere in jurul zonei occipitale tot stanga si o agitatie teribila. Vreau sa va spun ca am incercat sa-mi fac o programare la doctor, dar pana pe 27 au intrat in vacanta. Sunt foarte speriat. Ce sfaturi imi dati? Poate sa fie pe sistem nervos totul? Sarbatori fericite!
3 comentarii
0
23-12-2012, ora 16:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
u stiu daca e numai de la sistemul nervos...
cred ca e de la alimentatie incorecta
problemele cu aftele sunt tot din cauza problemelor gadtrice...si cele din gat...din cauza refluxukui
am mai scris pe forum sute de postari cu sfaturi
se exclyde tot ce e acru... otet, fructe citrice, bauturi cu acid
se fac inhalatii, gargara.. tratament cu vit a uleioasa local..
0
23-12-2012, ora 16:40
raciudaniel
Nu este medic/terapeut
raciudaniel
Multumesc mult pentru promptitudine. Voiam sa adaug si faptul ca am si o usuoara raguseala, dar deja mi ati raspuns. Deci sa scap de durerea din gat trebuie sa reglez sistemul digestiv?
0
23-12-2012, ora 16:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da... si obligatoriu regimul strict alimentar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar aftele bucale?
  • Ce sunt aftele bucale și cum să le tratezi
  •