Durere surda - senatia de umflatura in partea stanga

25-12-2012
vdingo11
Nu este medic/terapeut
vdingo11
Buna ziua.
Acum vreo 7 zile, timp de vreo 2 zile ieseam foarte des afara in timpul zilei (intr-adevar am baut si multe lichide) dupa care am avut niste dureri de spate.
Din acel moment am inceput sa am o durere surda in partea stanga in zona abdominala, ca si cum ar fi o inflamatie in acea zona.
Daca stau in casa nu ma mai deranjeaza deloc. Cum ies afara si incep sa merg durerea reapare. In plus cand ies dimineata cu scaunul acesta este foarte moale.
Acum nu stiu daca este vorba de vreo raceala sau altceva.
Aceeasi problema am avut-o si anul trecut prin februarie, am fost initial la chirurg ca am crezut ca este vorba de hernie, dar nu a fost. Apoi am ajuns la urologie dar nu am gasit rezolvarea. Am facut vreo doua ecografii si totul a iesit ok.
In timp ce tot mergeam la urologie si tot imi dadea sa mai fac cate un test ceva durerea a disparut si am renuntat.
Acum stiu ca trebuie sa o iau de la capat dar sincer nu stiu la ce sectie sa incerc. Sa merg tot la urologie sau sa incerc pe la gastro.

Poate ma puteti ajuta cu un sfat in ce directie sa o apuc. Stiu ca nu se poate pronunta nimeni la un diagnostic pe net dar un sfat pentru directionarea mea spre o sectie sau alta ar fi foarte utila.

Va multumesc.
1 comentarii
0
27-01-2013, ora 21:59
maraanton
Nu este medic/terapeut
maraanton
eu as merge la medicul de familie, sau poate la un medic de medicina interna; mama a fost la dl doctor Merliu Nelu, dar avea ceva probleme cu bila...gastroenterologie si medicina interna -la dl dr Dragomir Paul, la Medsana; dar poate mai bine tot la medicul de familie este mai bine sa mergeti; multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.