Durere sub coaste

27-10-2009
Florin1369
Nu este medic/terapeut
Florin1369
Buna ziua!

De doua zile simt o durere in partea dreapta, localizata undeva sub coaste, spre spate. Durerea o resimt numai cand inspir puternic si numai daca stau in picioare sau cu spatele foarte drept si este de o intensitate medie. Cu o seara in urma am avut dureri moderate la nivelul intregului abdomen, de asemenea numai cand inspiram puternic. Care poate fi o posibila cauza?
2 comentarii
0
13-11-2009, ora 19:24
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
in partea drapta sub coaste este ficatul, posbil si de la o mancare care ti-a picat greu, sa te doara stomacul, si poia fierea. dute la medic. multa sanatate
0
19-11-2009, ora 17:57
ionut202
Nu este medic/terapeut
ionut202
si eu am acelasi lucru de aproximativ o luna. Am facut analize si toate au iesit perfect. Transaminaze, giardia, hepatita B si C, heliobacter pylori, etc, toate au iesit bune insa duerea persista. M-a lasat 1 saptamana fara sa fac ceva special in privinta asta insa apoi a reaparut. Cel mai des apare cand alerg sau fac abdomene dar si uneori cand respir puternic intr-o pozitie mai incomoda (gen stat pe scaun, etc). La ecografie toate organele sunt perfect normale, mai putin rinichii unde mi-a zis doctora ca s-ar putea sa am nisip (nu pietre)

De la ce pot fi aceste dureri? Nu e genul de durere insuportabila dar e foarte deranjanta in ideea ca te gandesti mereu la ea.

Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.