Durere permanenta sub brat

18-08-2010
ady60
Nu este medic/terapeut
ady60
De cca. doua luni am o durere sub brat.Durerea nu este mare dar doare continu, mentionez ca am avut un neg linga sanul stang pe care l-am lovit si a facut rana l(neg depigmentat ca o basica plina cu sange)am fost operat la Tg.Mures mi sa scos si sanul iar la biopsie nu a iesit ca este cancer.Dupa cca.un an a anceput sa ma doara am fost la medicul de familie si a spus ca nu este nimic.Dar continua sa ma doara.Oare ce pot sa fac?
6 comentarii
0
18-08-2010, ora 23:39
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Trebuie sa-l vizitati in primul rand pe chirurgul care v-a operat. Medicul de familie, indiferent de competenta lui, nu poate sti ce s-a intamplat in operatie, nu poate cuprinde o asemenea patologie complexa.
Nu neglijati!
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
27-08-2010, ora 18:58
ady60
Nu este medic/terapeut
ady60
Din intanplare am descoperit cauza problemelor.Sub brat am crezut ca este un semn mai inchis la culoare (avand mai multe semne de acest fel) dar in realitate era un "carcel"un parazit asemanator capusei dar spre deosebire de capusa nu creste in marime.Am dat cu ulei comestibil peste el si sa desprins singur din piele.In urma cu o luna am facut analize la sange dar nu a iesit nimic suspect.In acest caz mai trebuie sa fac ceva, sa merg la un nou control?
0
27-08-2010, ora 19:03
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Puteti sa repetati anticorpii anti-borrellia, fiind transmisa de catre asemenea insecte.
Cu stima,
Marius uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
12-03-2011, ora 20:53
ady60
Nu este medic/terapeut
ady60
Am o problema.De cca.o luna am o durere in partea dreapta sub coaste la cca 10cm de osul stern odurere continua nu puternica dar deranjanta.Nu am probleme cu stomacul pot manca nu ma deranjeaza, Am facut analize am ceva probleme la ficat(nu consum bauturi alcolice aproape deloc)Am fost trimis din nou pentru analize de hepatita(B si C)rezultat negativ.Ecograf am facut ficat omogen la stomac nimic dar in schinb nu a putut vedea pancreasul nu stiu din ce motiv.Ma poate ajuta cineva?Am uitat sa mentionez fac tratament cu Esentiale de aproape trei luni.Zece zile iau medicamente si dua saptamani pauza.
0
13-03-2011, ora 15:44
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Fiind o problema ce nu are legatura cu ortopedia, ci cu Medicina Interna, trebuie sa adresati aceasta intrebare la sectiunea dedicata Medicinii Interne.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
13-03-2011, ora 19:03
ady60
Nu este medic/terapeut
ady60
Multumesc mult si ma scuzati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.