Durere stern partea stanga sub san

23-01-2016
anca.27
Nu este medic/terapeut
anca.27
Buna ziua
As avea nevoie de un sfat. De cateva zile ma confrunt cu o durere de stern mai mult pe partea stanga sub san, doare atat la respirat cat si la miscare sau atingere, cateodata simt si o presiune in zona respectiva. Aceste dureri le-am avut si in urma cu vreo 2 luni insa nu atat de pronuntate si au trecut in cateva zile de la sine. Acum insa durerile persista de mai bine de 6 zile. Am observat si ca, in locul dureros osul pare usor mai pronuntat si sanul se 'deplaseaza' spre exterior. In luna iulie am avut o contuzie toracica tot pe partea stanga (pe care la recomandarile medicului de la urgente am tratat-o doar cu paracetamol si unguent antiinflamator). Am facut si o radiografie dentara (am tot pe partea stanga dureri de ureche, amigdala inflamata, ganglion dureros, gingie inflamata, nas infundat ) la care a reiesit o mica infectie pe canal (mi-au fost scosi nervii in urma cu mai bine de 6 ani) insa stomatologul mi-a zis ca nu e necesara interventia asupra maselei si ca nu poate sa dea simptomele care le am eu. In decursul anului trecut am fost la foarte multi medici, cardiolog, alergolog, orl, stomatolog, endocrinlolog, gastro, pneumolog si toate analizele au iesit bine (mai putin niste bacterii care le-am tratat cu antibiotice). Am momente cand respir greu (simt ca nu pot respira, ca nu am suficient aer, problema aceasta o am de mai bine de un an ) simt durere ascutita in umarul stang si cateodata si gat pe partea stanga. Am scris mai detaliat in cazul in care aceste simptome au vreo legatura intre ele. Ar putea fi vorba de o infectie osoasa ? Ce analize as putea face inainte sa merg la medic (trebuie sa merg la privat si sincer la cati bani am dat pe medici anul trecut, momentan nu imi permit sa merg) sau carui medic ar trebui sa ma adresez.In speranta ca ma puteti ajuta cu un sfat... Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.