Durere spate

21-11-2010
ValentinPVS
Nu este medic/terapeut
ValentinPVS
Buna ziua. Ma doare spatele in partea dreapta mai sus de sold, cam unde incep coastele. Ma doare cand merg, cand ma aplec, cand stau pe scaun, cand stau culcat si cand misc absolut orice, mana, picior, cap, orice imi cauzeaza dureri de spate. Am gasit o singura pozitie in care nu ma doare si anume culcat pe spate incovoiat spre partea dreapta, ceea ce este foarte incomod. Durerea este de cateva ore, 6~7 maxim, dar doare la fel acum ca si azi-noapte. Aseara am facut doua prostii. Unu: am carat de unul singur un monitor mare; doi am stat transpirat in curet. Plus aseara am facut ceva efort fizic.
As vrea sa stiu daca este raceala de la faptul ca am stat transpirat in curent, sau daca este posibil sa fie hernie.
Notez ca am mai avut astfel de dureri si au trecut de la sine. Nu imi amintesc cauza lor, dar ultima data cand am avut astfel de dureri a fost acum 5~6 ani. Mentionez faptul ca atunci cand am fost mic am fost diagnosticat cu cifoza dorsala, dar asta a fost prin generala. Nu am mai consultat un medic de atunci
As prefera sa nu fac un drum pana la spital degeaba daca oricum imi va trece curand (sper), dar as aprecia daca stiti sa imi recomandati un medicament care sa functioneze la durerea mea.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •