Durere sinusuri dupa operatie

27-12-2015
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Buna ziua. Acum acum o luma am facut rinoplastie, ca sa mi se desumfle mai repede nasul am citit pe internet si mi-a recomandat si domnul doctor sa pun comprese cu apa rece. Acum 2 zile am pus o compresa seara si ieri cand am pus alta compresa, a inceput sa ma doara putin nasul, cred ca era apa prea rece. Iar acum ma dor sinusurile frontale, foarte putin, dar ma dor. Sa imi fac griji? Ce as putea face?
5 comentarii
0
28-12-2015, ora 17:26
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Comprese cu ceai de musetel caldut, cel mai putin la temperatura camerei, nu rece ! Rece trebuie doar cateva minute daca simti ca se umfla si e fierbinte zona ! Plus pastilele antiiflamatoare recomandate !
0
29-12-2015, ora 09:59
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Multuumesc frumos!! Ma ajuti mereu
0
29-12-2015, ora 14:57
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Doar ca acum imi este frica, poate fi ceva grav? Cand am pus intrebarea atunci ma durea, ieri nu am mai avut nimic, insa astazi am iesit afara, cu fular la nas, m-am dus in alt oras, insa cu masina, si acolo cand am ajuns am intrat repede intr-o casa, deci nu am stat afara, doar cand am urcat si cand am coborat din masina. Acum iar ma dor sinusurile frontale, foarte putin. Acum imi este frica, doar nu o sa fac sinuzita, ca apoi sa fie nevoie de operatie, nu?
0
07-01-2016, ora 12:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa va puneti caciulita care sa va acopere total fruntea si sinusurile o perioada.
0
17-01-2016, ora 12:23
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Multumesc frumos, nu am mai avut nicio durere de atunci
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Complicațiile rinoplastiei
  •