Durere rinichi

22-06-2008
Lidiuta
Nu este medic/terapeut
Lidiuta
Ma doare foarte tare in partea stanga jos a spatelui siam un discomfort jos urinez des, ce sa iau in acest caz, ar putea fi vorba de o piatra la rinichi ? Va multumesc.
4 comentarii
0
23-06-2008, ora 00:00
happysmilingtw
Nu este medic/terapeut
happysmilingtw
este posibil sa fie ori piatra, ori nisip. eu am fost diagnosticata cu nisip la rinichi si ma plangeam de dureri in toata partea de jos a spatelui, chiar si dureri abdominale aveam, ca sa nu mai zic de faptul ca urinam foarte des. incearca sa-ti faci un sumar de urina ca sa te lamuresti sau poti astepta si opinia unui medic de pe site.
0
23-06-2008, ora 00:00
Lidiuta
Nu este medic/terapeut
Lidiuta
Am fost la doctor cu chiu cu vai tinand cont ca eu sufar si de anxietate si cand am ajuns acolo aveam pulsul 156 si astfel am descoperit si o tahicardie de care nu stiu cum sa ma ocup, mi-au dat calmante Meprobanat, mi-au facut injectii cu Scobutil, Refan durerea a disparut dar mai am senzatia aceea de urinat foarte des. Ca tratament mi-au dat Tralgit, Flamexin si No-Spa. Sper sa-mi treaca cat mai repede aceasta stare ca si asa sunt cu moralul la pamant.
Mersi de mesaj happysmilingtw.
0
23-06-2008, ora 00:00
Lidiuta
Nu este medic/terapeut
Lidiuta
Am uitat sa va spun ca mi s-a dat sa fac si urocultura dar nu stiu la cat timp sa o fac dupa tratament sau pot sa o fac si in timpul tratamentului tinanad cont ca nu mi s-au dat antibiotice ci doar antiinflamatoare.
0
23-06-2008, ora 00:00
Lidiuta
Nu este medic/terapeut
Lidiuta
Am uitat sa va spun ca mi s-a dat sa fac si urocultura dar nu stiu la cat timp sa o fac dupa tratament sau pot sa o fac si in timpul tratamentului tinanad cont ca nu mi s-au dat antibiotice ci doar antiinflamatoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •