Durere picior stang si umar drept

30-07-2013
Tanislav Iuliana
Nu este medic/terapeut
Tanislav Iuliana
Buna ziua.de vreo cativa ani am simtit mereu o durere surda in sold cu prelungire pe picior in jos si la nivelul umaruli drept.In ultima luna aceste simptome s-au inrautatit, durerile sunt insuportabile.Uneori simt si dureri in zona lombara.mentionez ca la examenul ginecologic mi-a iesit aproape totul in regula inafara de o mica anexita. Durerile acestea ar putea fi ceva grav?Prietenul meu zice ca totul este pe fond pshihic. Am trecut prin niste momente mai dificile in care mi s-a descoperit un nodul la san, am fost la medic si zice ca este o dereglare hormonala.Nu stiu e sa mai cred, ma simt si foarte slabita.Am citit pe internet ca durerile acestea asociate pot reprezenta ceva grav.Ar trebui sa-mi fac griji? Si inca ceva.ce analize ar trebui sa-mi fac?
Va multumesc!
2 comentarii
0
30-07-2013, ora 19:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Tratati anexita si in paralel, cu trimitere de la medicul de familie, va adresati medicul reumatolog pentru consult si analize, spre a se stabili exact cauza durerilor dv., pentru a putea primi tratament.
0
30-07-2013, ora 22:09
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
V-as sugera un consult clinic la neurochirurg. Pana atunci nu trebuie sa efectuati analize fara o prescriptie clara, pe baza unei examinari clinic atente si competente la neurochirurg.
Foarte adesea o hernie de disc cervicala se asociaza cu una lombara, generand simptomele descrise.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.