Durere picior si spate

26-06-2009
vasileo
Nu este medic/terapeut
vasileo
Buna ziua am de o luna de zile o durere la piciorul stang ce cuprinde pulpa gamba fesa cateodata si calcaiul durerea este ca o durere musculara intepaturi in fesa niste pulsatii in spatele genunchiului acum de vreo saptamana am si o durere usoara de spate nu ma doare tot timpul in acelasi loc durerea se muta cand mai spre sezut cand mai sus spre torace ca si durerea de picior dealtfel care in mare parte este pe pulpa dar mai si coboara imi si amortea talpa picioruluyi de vreo cateva zile am vazut ca asta nu se mai intampla. Am fost la medic la ortoped in prima faza a zis ca nu este o durere tipica pentru nimic ca poate am o intindere ceva o inflamatie mi-a recomandat diclotard si tador si a spus sa revin intr-o saptamana m-am dus deoarece durerea nu a cedat intre timp aparuse si durerea lombara si ma trimis la neurologie ca a spus ca este ceva la coloana banuiesc ca hernie de disc de la neurologie dupa o exminare scurta am fost trimis sa fac un RMN prin casa de asigurari am gasit dupa lungi cautari la municipal abia pe 10 iulie deoarece in alte parti nu erau fonduri. Acum intrebarea mea este in cazul unei herni de disc daca eu pana pe 10 nu fac nimic se poate agrava Durerea este destul de constanta de o luna de zile nu este o durere foarte mare dar care ma impiedica sa imi desfasor activitatea la care am si renuntat de doua saptamani. Va multumesc.
2 comentarii
0
26-06-2009, ora 19:29
rozix
Nu este medic/terapeut
rozix
buna ziua.ma numesc roxana si am 16 ani sunt eleva si as vrea sa va intreb ceva.am pe picioare de un an niste rupturi de vase de sange.imi iasa din ce in ce mai multe.imi puteti spune va rog ce pot sa fac pentru ca sa nu-mi mai apara imi apar din ce in ce mai multe si au aspect neplacut.ce trebuie sa fac astept raspuns.va multumesc.
0
28-06-2009, ora 19:20
nicolla_75
Nu este medic/terapeut
nicolla_75
mda dupa descriere este clar o hernie de disc incearca sa pui pana una alta niste supozitoare cu voltarene si va fi ok.sotul meu are aceleasi simptome ca si tine si-a facut rmn-ul si s-a confirmat hernia.in cazul in care amorteste si piciorul cum spui tu este nevoie de operatie clar eu am vb deja cu neurochirurgul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.