Durere picior de cateva luni

01-12-2008
otanislav
Nu este medic/terapeut
otanislav
Buna Ziua,

Cred ca o sa ajung sa il tai...madoare de 4 luni de zile, am fost la 2 doctori neurologi, am facut rmn, radiografie...nimic :(. Un doctor nu a stiu ce am si altul a zis ca nu stie ce am da sa iau niste pastile numite Gabapentina ( sunt pt epileptici...ce legatura are cu mine nu stiu ca nu sunt epileptica ), dar degeaba. Ma doare continuu si nu stiu ce sa mai fac. Singurul remediu este Aulinul, dar doar pt. o zi. Cum se manifesta:
-piciorul drept
-ma doare de la incheietura osului cu soldul pana la pulpa jos
-durerea este mai intensa cand stau jos
-nu pot sa ridic piciorul
-nu ma pot apleca ( am 24 ani si ma aplec ca o baba de 80 ani )
-precizez ca ma doare osul
-este o durere continua

Va rog sa ma ajutati cu absolut orice puteti. Cei 2 doctori au crezut ca am ceva la spate, de ex hernie de disc, dar nu am asa ceva, am doar o scolioza usoara, au zis ca nu are cum sa fie de la asa ceva.
Multumesc De AJUTOR
5 comentarii
0
01-12-2008, ora 19:53
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Domn,
Sfatul meu este:
1. sa consultati si un chirurg vascular
2. sa mai consultati un neurochirurg, chiar daca primii doi nu s-au pronuntat in vreun fel.
3. in ultima situatie consultati si un ortoped competent; exista sansa de 1% de a avea si o afectiune de natura ortopedica.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
01-12-2008, ora 22:14
otanislav
Nu este medic/terapeut
otanislav
Domnule Dr. Uscatu,

Multumesc de acest raspuns prompt. Se poate sa imi recomandati unde sa fac primii 2 pasi?

Va multumesc pt ajutor.
Oana
0
01-12-2008, ora 22:37
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Scrieti-mi pe mail, contact@chirurgiapiciorului.ro sau contactati-ma telefonic, 0722.302.316 si vom discuta aspectele ce va framanta. Am solutii pentru problemele D-voastra.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
18-02-2009, ora 14:04
tatiana d
Nu este medic/terapeut
tatiana d
Buna Ziua, am si eu cateva intrebari pentru domnul doctor.Dar mai intai vreau sa va fac un mic rezumat asupra problemei este vorba despre mama mea in varstra de 42 de ani care in urma cu un an si vreo patru luni a fost diagnosticata cu osteosarcom aripa iliaca dreapta a facut chimiterapie 4 sedinte pe urma a urmat interventia chirurgicala in urma careia lucrurile au ramas la fel in sensul ca tumora nu a fost extirpata, noi, familia i-am ascuns adevarul a mai facut citostatice si radioterapie, pe perioada de vara s-a simtit mai bine si mergea bine.Odata cu lasarea frigului au inceput durerile puternice ca la inceput, refuza sa mai faca citostatice nu stiu ce sa mai fac se simte slabita, numai are sprijin pe piciorul drept
0
18-02-2009, ora 14:25
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Chiar daca sunt de formatie ortoped generalist, in ultimii ani m-am dedicat 100% gleznei si piciorului, prin urmare problematica bazinului ( aripii iliace) nu mai face parte din preocuparile mele.
In schimb putem discuta pe e-mail-ul privat sau telefonic detalii despre boala si tratamentul ei.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: