Durere picior

10-08-2014
bliviu28
Nu este medic/terapeut
bliviu28
Este vorba despre tatal meu (48 ani). De cateva zile il doare piciorul in zona de sus. A mai avut dureri de coloana iar acum spune ca tot de acolo simte ca ar cobori durerea pe picior.

Medicul i-a recomandat urmatoarele medicamente:
Midocalm 15mg 7 zile
Tador injectabil 1 fiola/zi 10zile
Celebrex 1/zi 3 sapt
Omeran 1/zi dimineata 3sapt
Gabaran 300mg 1/zi 3 sapt

Insa durerea nu a dat inapoi deloc, este chiar mai rau decat acum 3 zile cand a inceput sa le ia. Doar cand sta in pat il mai lasa. Cand coboara sau sta sezut, dupa un minut durerea devine insuportabila si trebuie sa stea intins iar.

A mai avut cineva asemenea dureri? Stie cineva ce poate fi?
7 comentarii
0
11-08-2014, ora 01:01
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Poate fi un sindrom de compresiune la nivelul
coloanei vertebrale lombare printr-o hernie de disc.
Este necesar sa consulte un neurochirurg.
Daca acesta spune ca nu este necesara operatia, se poate trata prin mezoterapie locala homeopata.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
11-08-2014, ora 11:47
bliviu28
Nu este medic/terapeut
bliviu28
Multumesc pentru raspuns.
0
11-08-2014, ora 12:12
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere.
In masura in care considerati ca va mai pot fi de folos,
va stau la dispozitie cu mare placere.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
11-08-2014, ora 14:18
bliviu28
Nu este medic/terapeut
bliviu28
A vorbit cu medicul din nou astazi si a spus ca dureaza cateva zile pana cand durerea va scadea.
0
12-08-2014, ora 01:38
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
BLIVIU nu este suficient sa se rezolve o durere trebuie sa se gaseasca sursa ei, eu am avut aceleasi simptome si nu a fost atat de simplu de rezolvat, cum a zis si domnul doctor de compresiune la nivelul coloanei vertebrale asa am avut si eu dar din cauza diferite.Conteaza foarte mult si ce lucreaza tatal tau sau ce munca fizica a prestat in ultimele zile.
0
20-08-2014, ora 14:16
claudia000
Nu este medic/terapeut
claudia000
Buna ziua am 25 de ani am durerii la genunchiul drept si incheietura de la mana dreapta si ma doare si spatele va rog sa imi spunei ce ar putea fi? pt ca mor de frica sa merg la medic ! Multumesc
0
22-08-2014, ora 22:00
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
CLAUDIA traiesti cumva in INDIA? sau CHINA? pt ca ei si alte tari slab dezvoltate unde populatia nusi permite sa mearga la medic si se trateaza la vraci sau pe strada, CE VA ESTE ASA FRICA DE DOCTORI? daca a-ti auzit cate o poveste despre pacienti care au mers la doctor si au decedat nu inseamna ca doctorii au avut vreun rol, si chiar daca ar fi avut si ei sunt oameni ca noi toti.DECAT sa va tratati dupa ureche si sa ajungeti la medic cand boala sa agravat sau cand nu se mai poate face nimic mai bine mergeti imediat macar sa il deranjati degeaba, si eu nu am ami fost la medic intre anii 1999-2005 si 2005-2008 si din 2008-2014 mam saturat de spitale internari controale etc dar vina este a mea daca mergeam mai des poate depistam cancerul mai devreme si viata era altfel nu ca nas fi fericit dar putea fi mai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de picioare
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •