Durere pelviana

16-03-2016
Anonima0406
Nu este medic/terapeut
Anonima0406
Acum aproape o saptamana am fost la un medic ginecolog deoarece am avut 2 zile de sangerari in afara menstruatiei.Am zis ca si asa nu am mai facut un control de ceva timp.La cateva ore dupa ce am venit de la control am sesizat o durere usoara in xona pelviana dupa care s-a agravat. Inca nu am fost la medic, dupa 3-4 zile imi cam trecuse, dar dupa contactul sexual au inceput sa apara din nou. Prima oara ma simteam balonata si nu puteam sa-mi dau seama de unde vine durerea. Acum simt durerea cand merg sau cand am senzatia de flatulenta. Am avut febra de 2 ori, dar nu mare. Nu prezint nici un altfel de simptom, doar ca am crampe care uneori se resimt pana in spate. Imi puteti spune o parere?nu gasesc nimic care sa se potriveasca cu simptomele mele. Credeti ca poate fi o trauma in urma analizelor de la medic?
10 comentarii
0
16-03-2016, ora 23:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ecografie transvaginala v-a facut ?
0
17-03-2016, ora 14:17
Anonima0406
Nu este medic/terapeut
Anonima0406
Da
0
17-03-2016, ora 14:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Sangerarea putea fi de la ovulatie si e normala daca e in perioada ovulatiei.

2. Un test Papanicolau.

3. La ecografie trebuia sa va zica daca vede ceva in neregula.

4. Pt flatulenta incercati la nevoie cate o fiola cu ulei volatil de levantica in miere de albine. Sunt 4 picaturi ulei esential de lavanda in 2 ml de miere. De la Plafar.

5. Povestiti la farmacista ce va doare poate va da un antiinflamator. Flamexin de exemplu. Daca in 2-3 zile nu trece complet, mai mergeti o data la medic.
0
17-03-2016, ora 18:57
Anonima0406
Nu este medic/terapeut
Anonima0406
Multumesc. Maine ma duc la doctor, dar sunt foarte curioasa ce poate fi de ma tine deja de o saptamana
0
17-03-2016, ora 22:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil anexita.
Anexita nu e o raceala la ovare de la frig. E o infectie cu o bacterie.
Posibil de la ultimul control ginecologic. Sunt extrem de rare aceste cazuri, imi pare tare rau ca se intampla si nu stiu cum ne putem feri de ele.

Sa va dea urmatoarea doctora mai multe amanunte daca doreste.
0
18-03-2016, ora 12:28
Anonima0406
Nu este medic/terapeut
Anonima0406
Am fost la doctorul ginecolog si mi-a spus de o infectie urinara. Mi-a dat un tratament pentru doua saptamani dupa care sa ma prezint iar pentru un papa nicolau. A mai spus ca am colul uterin inflamat si aparent au aparut si niste scurgeri albe. Exista totusi sansa de a nu fi BTS?
0
18-03-2016, ora 12:33
Anonima0406
Nu este medic/terapeut
Anonima0406
Sau daca e..mi-a spus doctorul ca poate sa fi aparut chiar din relatiile intime cu partenerul meu. Se poate demonstra asta? Sunt foarte panicata pentru ca el ar da vina pe mine. Si el are niste probleme si a facut doua teste pentru BTS pentru ca avea usturimi dupa contactul sexual si niste secretii, dar doctorul ia spus ca ar fi eliminat pietre de la rinchi sau nisip, nu stiu exact cum e, dar asta s-a intamplat de acum doua luni si uneori mai are usturimi
0
18-03-2016, ora 15:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca scurgerile sunt albe ca un iaurt si exista fidelitate in cuplu, poate fi candida care exista in orice organism. Dar isi face aparitia cu simptome cand imunitatea scade. Deci nu e vina nimanui.

Intrati pe subiectul meu Top 12 BTS sa cititi despre fiecare bts cu simptomele ei, daca doriti, dar s-ar putea sa fie candida.

Pap se face in anumite conditii ca sa fie corect. Cititi un articol pe net Cum se face Testul Papanicolau corect inainte sa va programati ca sa fie ok.

Ca sa fie ok, secretia dv trebuie sa fie alba transparenta, ca albusul de ou.

Presupun ca medicul gineco v-a dat pt infectia urinara antibiotic. Luati pe langa antibiotic si minim o cutie de Probiotice de la farmacie, sa nu faceti Candida de la antibiotic sau sa nu se dezvolte acea candida, daca asta este. Vorbiti cu farmacista care o sa va indrume.

Incercati sa faceti amandoi tratament concomitent ca altfel luati infectia de la unul la altul.
0
18-03-2016, ora 16:02
Anonima0406
Nu este medic/terapeut
Anonima0406
Multumesc mult
0
18-03-2016, ora 18:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru putin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: