Durere pe pulpa poate zona zoster

26-10-2009
Donamishi
Nu este medic/terapeut
Donamishi
Am pe piciorul drept sub zona inghinala pe interiorul piciorului cam 15 cm, de cca 0 saptamana o arsura, fara semne pe piele. La inceput ma durea continuu si simteam nevoia sa masez aceasta zona, acum nu mai mai dosre decat la atingere, dar ma ingrioreaza. La putin timp, dupa cateva ore, am avut o durere asemanatoare in zona ovarului stang care a coborat apoi in vagin, poate ma insel si era abdominal.Aceste dureri au disparut dupa o zi dar cea de pe picior a ramas.Dupa cca trei zile mi-a aparut un mic herpes genital in zona de intrare in vagin pe labia mica astanga care a trecut in circa 2 zile cu euvirox. Dar durerea de pe picior persista.au o legatura toate acestea sau fac scenarii?
Ma ingrijoreaza posibilitatea aparitiei unei eruptii zona zoster, mai ales ca sotul meu a avut asa ceva acum 3 luni pe spate, omoplat.Alte simtome in decursul timpului am mai avut : carcei in gamba dreapta sau in ambele talpi, si o senztie de neliniste in picioare zona gambelor, senzatie care mi se pare ca cedeaza cand misc picioarele.Mentionez ca fac tratament cu eutirox 100mg-o pastila pe zi de cca 2 ani.si tratament pentru scaderea colesterolului cu simvastatina 20 mg -o pastila pe z de cca 3 ani dar cu intermitenta.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.