Durere partea dreapta spate.. cand respir

17-04-2014
N.Cristian
Nu este medic/terapeut
N.Cristian
Ma numesc Cristi am 22 de ani, de vro cateva luni am o durere in partea dreapta spate cand respir.. si vad ca numai dispare..imi este frica sa nu am ceva la plamani.. pentru ca sunt fumator.. miar prinde bine un raspuns sa stiu cu ce ma confrunt. Multumesc !
3 comentarii
0
18-04-2014, ora 13:19
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
nu trebuie sa intri in panica si sa disperi. poate fi si ceva la plamani desi se zica ca "plamanii nu dor". as fi zis ca poate fi o durere din cauza curentului dar daca zici ca o ai de cateva luni.. sunt multe boli care cauzeaza durere in spate. si doar durere in spate ai, nimic altceva? sfatul meu e sa mergi la un control si sa nu mai stai
0
21-04-2014, ora 02:57
N.Cristian
Nu este medic/terapeut
N.Cristian
Da doar in partea dreapta din spate cand respir.. si am observat ca durerea vine doar cand stau jos..
0
23-04-2014, ora 14:54
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
daca ar fi ceva grav cu plamanii banuiesc ca te-ar deranja si la respiratie. nu ai putea sa respiri bine, ai avea senzatia aia de sufocare.. sunt multe care au ca simptom durerea in spate. durere in spate resimt si cei ce au probleme cardiace. nu stiu de ce doare doar cand stai jos. consulta un medic.mergi la un cabinet.el va sti mai bine dupa un consult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •