Durere omoplat, furnicaturi degete.

11-11-2010
Offseth
Nu este medic/terapeut
Offseth
Buna seara.

In urma cu o saptamana am avut o raceala destul de puternica pe care o tratez inca cu BioFlu. In timpul racelii m-am trezit intr-o dimineata cu o durere destul de incomoda in zona omoplatului drept. Pare a fi o durere musculara. Odata cu aceasta durere, degetele aratator si mijlociu au inceput sa-si piarda din sensibilitate si sa prezinte senzatii de ace. Doar la varful degetelor.

Durere la omoplat nu este prezenta tot timpul. Doar cand ma misc sau cand ridic ceva cu mana dreapta. Si cand mai tusesc simt cum ma tine in spate. Palpand zona.. se simte ca e mai umflata partea dreapta decat stanga.

Am folosit un gel.. Diclac. Nu prea a avut nici un efect.
(A fost o zi cand am dormit in curent. Poate conteaza acest lucru.. nu stiu)

Ce as putea face? Este vreun unguent ceva? La ce medic ar trebui sa ma duc? Spital.

Multumesc mult.
1 comentarii
0
11-11-2010, ora 02:33
Offseth
Nu este medic/terapeut
Offseth
Am citit prospectul de la BioFlu si am vazut ca la reactii adverse rare (1 la circa 1000 pacienti) scrie:
- dureri musculare (durere omoplat)
- senzatie anormala de perceptie a excitatiilor tactile, dureroase, termice sau vibratorii (parestezie) - (senzatia de la cele 2 degete de la mana dreapta. )
- transpiratie (transpir destul de des, fara a avea vreun motiv aparent anume)

e posibil ca aceasta durere sa vina de la acest medicament? Momentan am intrerupt sa mai iau.

Multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.