Durere ochi permanente + lacrimare puternica

05-10-2012
NUTYS
Nu este medic/terapeut
NUTYS
Buna ziua! De doua zile ma doare globul ocular foarte tare. Ambii ochi sant rosii, ma dor in permanenta, iar la lumina imi lacrimeaza puternic. Mentionez ca am probleme si cu sinuzita. Va rog daca puteti sa-mi spuneti din ce cauza am aceste simptome. Multumesc!
5 comentarii
0
05-10-2012, ora 08:11
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
RENUNTA pt cateva zile complet- la calculator..
si dormi 7-8 ore/ noapte.
Sigur ai exagerat cu netul.
cele bune,
0
05-10-2012, ora 21:12
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Ti-ai dat raspunsul singur, sinuzita este de vina.

Localizarea durerii depinde de sinusul afectat:
durerea la nivelul obrajilor si dintilor centrali = inflamarea sinusului maxilar
durerea la nivelul fruntii = inflamarea sinusului frontal
durerea in spatele ochilor sau a ambelor tample = inflamarea sinusului sfenoidal
durerea in jurul orbitei sau retroocular = inflamarea sinusului etmoid
0
06-10-2012, ora 21:14
NUTYS
Nu este medic/terapeut
NUTYS
Buna seara! Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. atat lui bestyutza, cat si lui sebesuldejos. Sigur este vorba de sinuzita ca in noaptea precedenta durerii am dormit cu geamul deschis si am simtit si o durere frontala spre ziua, dar voi incerca sa renunt si la calculator o perioada. Am facut cateva spalaturi cu ceai de filimica(galbenele) si a inceput sa se mai diminueze durerea. Sper ca in cateva zile sa ma simt mai bine. Ma bucur ca sant oameni ca dv. care vin cu un raspuns sau un sfat pentru cei care au mare nevoie de asta. Va doresc multa sanatate si o seara buna!
0
19-11-2012, ora 22:06
sv tunoi
Nu este medic/terapeut
sv tunoi
Buna seara, de vreo 2 zile am o durere in coltul ochiul drept, daca il inchid si daca apas pe ochiul inchis inspre nas ma doare, inainte de aparitia dureri am dormit foarte putin vreo 12 -14 ore in 2 zile.
Mentionez ca lucrez intr-un mediu rece, ud si cu foarte mult vant/curent, intr-o pescarie, daca va ajuta cu ceva.
o seara buna.
0
19-02-2013, ora 17:57
claudia_crystina
Nu este medic/terapeut
claudia_crystina
Buna ziua, pe sotul meu il doare in spatele ochilor si vede cum sa va zic linii de curent in coltul ochilor, ce ar putea avea.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce lăcrimez atât de ușor și ce pot să fac să nu-mi mai curgă ochii?
  • Te deranjează că îți curg lacrimile ușor? Soluții pentru lăcrimarea excesivă
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  • Lăcrimarea ochilor - a unuia sau a ambilor ochi
  •