Durere muschi

25-09-2009
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Buna ziua!Am avut meci si nu m'am incalzit bine iar cand am facut o miscare gresita am inceput sa simt dureri la inghinal si putin mai jos pe muschi.Dupa vre'o saptamana mi'a trecut durerea insa vad ca s'a invinetit locul.Ce poate sa fie? intindere, hematom? Precizez ca nu am fost lovit, doar am facut o miscare gresita si am continuat sa joc cu durerea
7 comentarii
0
25-09-2009, ora 21:47
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
O mică întindere. Pune pe locul afectat o pungă cu gheaţă şi ţine-o timp de 10 minute (repetă procedeul acesta de două ori pe zi - dimineaţa şi seara - timp de 5 zile!). De acum încolo când mai ai astfel de probleme (de preferat este să te încălzeşti bine înainte...), apelezi la gheaţă sau la un unguent cu arnică!

Toate cele bune şi spor la jucat fotbal...(joacă şi pt mine :)))))) )!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
25-09-2009, ora 23:09
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
ms mult o sa joc si pt tine :))
0
25-01-2011, ora 11:31
Bleyze
Nu este medic/terapeut
Bleyze
fac fitnes cam de un an de zile!! si joc si fotball saptamanal de vrio 5 6 luni in urma cu o luna langa tibia de la piciorul drept muschiul cand alerg ma doare si nu pot suta in minge..sa-u sa alerg.. si uneori cand stau pur si simplu daca intind varful picorului il simnt acolo parca se intinde..am crescut in greutate cu 4 kilograme.. supra solicit piciorul ?
0
25-01-2011, ora 12:41
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Bleyze cel mai bine ar fi sa deschizi un subiect nou, ca aici nu se mai uita nimeni :)
0
16-02-2011, ora 10:18
Norbi2435
Nu este medic/terapeut
Norbi2435
Buna, Am avut si eu nist edureri deasupra soldului cateva zile, dar slabute. Azi cand m-am trezit nu mai pot calca pe piciorul drept, ma impunge in jurul muschiului gluteu mare si nu pot umbla bine doar daca calc cumva pe varf si cu fundul incordat. Ce poate fi ?
0
07-06-2011, ora 12:51
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos s-a înălţat!
Bleyze Norbi2435, consultaţi un medic ortoped/reumatolog.
Nu vă poate spune nimeni cu exactitate condiţia medicală de care suferiţi, fără a fi supuşi la un consult medical, în prealabil, fără a vi se face un set de analize serologice şi/sau imagistice etc.
Consultaţi medicul! :)
_

Însănătoşire grabnică!
0
07-06-2011, ora 12:53
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bleyze and Norbi2435 (am postat semnul grafic specific and-ului din engleză - a şi-ului din română), dar observ că Romedicul nu afişează acel semn grafic. Mă să fie ! :)
_
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: