Durere masea tratata

01-11-2012
florian94
Nu este medic/terapeut
florian94
Buna seara, marti am fost la dentist la a4-a sedinta pentru tratarea unei masele de sus ( ce de langa canin ) mi-a facut obturatia de canal etc.. apoi a sigilat. Dar de marti seara m-a luat o durere la aceea masea de nu dorm noaptea nici cu limba nu pot sa o ating ca ma doare de inebunesc, cu pastile imi trece 1 ora apoi ma apuca iar durerea. Ce sa fac ? a vorbit mama cu doctorita si i-a zis ca am o infectie de la alta masea care a fost umflata si drenatj facut acum 2 saptamanai si sa iau antibiotic+nurofen pana vineri si daca nu trec durerile pana vineri dimineata sa ma duc la cabinet. E normal sa ma doara asa dupa obturatie ? DURERI INGROZITOAREEEE !!!!!
Merg de 4-5 ani la aceeasi doctorita si totul a fost ok pana la maseaua asta.
3 comentarii
0
01-11-2012, ora 14:04
florian94
Nu este medic/terapeut
florian94
Mi s-a umflat foarte tare acum nu stiu ce sa mai fac :((
0
01-11-2012, ora 15:48
Dr. Durbac Marius
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Durbac Marius
salut!
fara doar si poate trebuie sa te duci inapoi cat mai repede sa vada care e problema reala, cu antibiotice incepe sa te lase durerea cam dupa 2 zile dar nu se vindeca nimic. Este important sa te vada un medic si sa rezolve problema cu durerea cat mai repede
0
01-11-2012, ora 16:59
florian94
Nu este medic/terapeut
florian94
Maine ma duc sa desfaca acolo sa dreneze infectia ca s-a umflat foarte tare, am luat ketonal duo si durerea m-a lasat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: