Durere lombara-noada

20-02-2011
alx89
Nu este medic/terapeut
alx89
Buna ziua,

Am 21 de ani si de 6 luni ma chinui cu o durere de mijloc (noada) si o durere trecatoare in zona centrala a coloanei vertebrale.
Durerea a aparut dupa ce mi-am ajutat bunicii cu niste saci, mai exact a doua zi nu am putut sa ma ridic din pat din cauza mijlocului dar am zis ca o sa treaca a trecut dar nu total.Dupa o saptamana vazand ca nu imi trece am fost la medicul de familie care mi-a recomandat sa imi fac o radiografie cu care m-am dus la un neurolog iar acesta mi-a zis ca sufar de boala scheuermann si ca nu are ce sa-mi faca, mi-a dat un unguient si niste calmante, dupa 1 saptamana am fost la un reumatolog care la fel mi-a zis si mi-a prescris tot un unguient.
Reumatolugul mi-a recomandat gimnastica medicala asa ca am fost 1 luna dar vazand ca nu da rezultate si incepand facultatea, m-am lasat din cauza lipsei de timp.
Durerea nu a trecut, asa ca am zis sa ma duc la fizioterapie am fost 2 saptamani + masaj in zona respectiva, parca a fost mai bine dar tot nu a trecut.
Dupa ce am vazut ca medicina clasica nu da roade am fost la un homeopat am luat aproape o saptamana niste pastilute care doar mi-au dat stomacul peste cap, iar dupa aceasta saptamana am fost la 4 sedinte cu homeopatul in care a zis ca problema este tine de centrii energetici !!!!
In aceste 4 sedinte s-a apasat pe genunchi, m-a masat daca pot zice asa de ceafa si inca cateva apasari pe spate (cel mult asta am vazut eu), cand am vazut ca nu se amelioreaza si ca mai ma costa si o groaza de bani m-am lasat.
Ce imi recomandati sa fac la ce medic sa ma duc, unde, in Braila nu cred ca ii dau de cap.
Va multumesc.
1 comentarii
0
11-03-2011, ora 21:46
alx89
Nu este medic/terapeut
alx89
Nu imi poate recomanda nimeni nimic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.