Durere langa operatia de apendicita | Forumul Medical ROmedic

Durere langa operatia de apendicita

17-03-2014
geluzah
Nu este medic/terapeut
geluzah
In urma cu 5 luni de zile am fost operat de apendicita(mi-a fost perforata de 2-3 zile), am stat in spital 2 saptamani, in acele zile zici ca aveam pietre in mine cu acele doua tuburi, ma incomoda extrem de mult si simteam ca mi se duce tot aerul din mine. Dupa ce-am iesit 3-4 saptamani n-am fost bun de nimic, faceam plimbari, dar dupa 200 de m oboseam, ma durea ficatul sau in zona respectiva. Dupa 4 luni de zile am inceput sa fac sport, exercitii fizice, totul parea sa fie in regula si de curand(o saptamana) a inceput sa ma doara langa operatie mai sus cu 5 cm. Am fost la doctor si mi-a spus ca este normal sa ma doara pentru ca fac exercitii fizice si ca acolo exista un cartilaj care s-a format in urma operatiei si la contractiile musculare apare durerea... Nu ma doare tare, dar durerea variaza, mai tare, incet, aproape deloc, cand apas... chestii de astea.
De la ce sa fie oare? :)
1 comentarii
0
29-04-2014, ora 15:19
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Ar fi bine sa precizati unde e localizata si cat de lunga e incizia. De asemenea cate tuburi de dren ati avut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •