Durere laba piciorului.

04-01-2013
kicsihari23
Nu este medic/terapeut
kicsihari23
Buna ziua, acum aproximativ o saptamana am jucat fotbal pe un teren sintetic neacoperit din oras, a fost destul de frig si am sutat in minge destul de tare si am simtit o durere in acea zona a labei piciorului. Nu ma doare deloc cand pasesc, nu simt nicio durere, ci doar cand sutez in minge ma doare acea zona.Nu ma doare nici cand imi misc piciorul, cand apas cu degetul pe acel os lung simt o mica durere. Sa fiu mai explicit un pic, ma doare acea zona a labei piciorului cu care sutam in minge zona dintre latul piciorului si de sub siret. Oare ce ar trebui sa fac sa imi revin cat mai repede? Multumesc pentru atentia acordata.
2 comentarii
0
04-01-2013, ora 14:27
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Aprecierea gravitatii starii actuale necesita un examen clinic local, eventual completat de incidente radiologice specifice.
Aparent nu este ceva grav, insa este imposibil sa ne pronuntam fara o examinare clinica: poate fi o simpla contuzie, dar poate fi si o fractura a navicularului, cuneiformelor, metatarsienelor etc.
Este indicat sa nu efectuati eforturi sportive pana nu elucidati starea actuala.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
04-01-2013, ora 14:58
kicsihari23
Nu este medic/terapeut
kicsihari23
Multumesc mult dle. doctor pentru sfaturile si informatiile acordate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul