Durere la frunte puternică în zona sinusului frontal stâng şi la globul ocular stâng.

20-05-2015
Stefann
Nu este medic/terapeut
Stefann
Bună ziua,

Am şi eu o problemă. De o săptămână am durere de cap puternică dimineaţa cam în zona sinusului frontal stâng, mai puţin şi în partea dreaptă. Este ca o migrenă, dacă aşş putea face o comparaţie. Dar se simte cu precădere şi la globulocular stâng. Dar, după ce iau un nurofen peste 1 ora două îmi trece durerea cam până a doua zi dimineaţa. Trebuie să recunosc ca lucrez mult la calculator, a fost o perioadă dificilă din februarie până în prezent. Tulburări de vedere nu am. Evident, când mă doare capul rău nu mai sunt atent din cauza durerii şi percutez greu. Trebuie să menţionez faptul că nu am disconfort la lumină. Când scriu ceva la calcualtor durerea se amplifică treptat şi se simte şi aşa o durere difuză la globul ocular. Se simte că nu este durere de sinuzită căci nu am febră etc. Am stat şi în curent mult timp. Recunosc am probleme cu vederea, am purtat ochelari înainte o perioadă acum 12 ani. Ce ar putea să fie? Un remediu? Vă rămân recunoscător!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Durerea de cap din sinuzită (cefaleea sinusală)
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  •