Durere la 3 luni dupa operatia de apendicita | Forumul Medical ROmedic

Durere la 3 luni dupa operatia de apendicita

12-12-2013
IPSEC
Nu este medic/terapeut
IPSEC
Salut comunitatea.
Am trei luni de la operatia de apendicita si inca ma mai doare, nu sunt sigur daca e in regula sau nu, deoarece cunosc putine persoane care au fost operate de apendicita si nu prea am pe cine sa intreb, iar pe cei care i-am intrebat nu-si amintesc.
Ma doare NUMAI cand apas pe operatie, nu ma doare la efort fizic sau cand tusesc. Da, fac si sala (trag de fiare).
Ar trebui sa fiu ingrijorat si sa merg sa discut cu medicul care m-a operat sau sa am rabdare ca se vindeca? Desi vindecarea dureaza cam mult, mai ales ca incizia este mica, ma asteptam sa nu mai am nimic dupa 2 luni.
De mentionat ca scaunul nu e tocmai normal, mai degraba moale, asta daca are vreo relevanta in acest subiect.
3 comentarii
0
13-12-2013, ora 00:48
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Cel mai indicat ar fi sa dai o fuga sa discuti cu medicul care tea operat.
Si in alta ordine de idei sa stii ca la suprafata pielea sa sudat dar mischiul mai dureaza mai ales ca faci sala si il fortezi de fiecare data cand faci vreun exercitiu. In trecut si eu am facut la fel dupa prima si a doua operatie numai ca a mea are 30cm, si acum am plasa abdominala si mam lecuit ca acum intre 3 luni si un an nu am voie sala sau ridicari, carat si multe multe altele asa ca invata unde am gresit eu.
Sanatate maxima si astept raspuns.
0
16-02-2014, ora 00:17
IPSEC
Nu este medic/terapeut
IPSEC
Salutare din nou, au trecut mai bine de doua luni, deja sunt in a cincea spre a sasea luna de la operatie si de la data postarii pana acum am facut efort fizic de mare intensitate incontinuu si nu am patit nimic, durerea m-a lasat, a mai durat cateva saptamani dar m-a lasat, incet, incet.
Fac efort fizic zilnic lucrand pe santier, lucrez cu placi de rigips de 40 kg si deasemnea la fel si sacii de material +demolari si lucrul cu alte greutati si ma simt excelent. Iar aici lucram continuu si fara pauza, decat cea de masa, 12 ore pe zi.
Eram atat de speriat ca o sa patesc ceva dar pana la urma e totul ok si ma simt foarte bine.
M-am gandit sa revin si sa te instiintez din moment ce ai spus ca astepti un raspuns, numai bine.
0
16-02-2014, ora 22:17
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
FELICITARI si multa sanatate sa muncesti in continuare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •