Durere intepatoare, inexplicabila, in zona inghinala-stanga (19 ani)

26-02-2013
MrColossal1
Nu este medic/terapeut
MrColossal1
Buna ziua,
Am 19 ani, si prin vara anul trecut am inceput sa simt o intepatura in zona inghinala, partea stanga, chiar deasupra penisului (zona aia unde se simte osul sub piele). Este o mica umflatura acolo, insa nu ma doare cand apas, ci in special atunci cand ma aplec, la tuse/stranut, si cand imi pun barbia in piept (nu imi pot explica lucrul asta). Am fost la doctor, mi-a zis ca nu arata a hernie (durerea ar fi trebuit oricum sa fie putin mai sus din cate stiu), am facut un RMN si nu s-a vazut nimic, insa durerea nu a disparut, si parca se agraveaza.

Ca o paranteza, am si o durere de spate, in zona lobara, tot in partea stanga, si de multe ori cand ma doare in zona inghinala ma doare si spatele, simultan. Nu stiu daca are vreo legatura, mi-am facut RMN si la spate si tot nu au vazut nimic.

Nu stiu unde sa ma duc, ca am tot sperat sa treaca si nu mai pot sa stau asa cu durerea asta...
Multumesc anticipat !
1 comentarii
0
05-03-2013, ora 10:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Va recomandam sa consultati un medic dermato-venerolog, este cel mai calificat pentru a va raspunde la intrebarea dvs.

O zi excelenta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.