Durere insuportabila in zona uterului dupa actul sexual | Forumul Medical ROmedic

Durere insuportabila in zona uterului dupa actul sexual

22-08-2012
cristi93m
Nu este medic/terapeut
cristi93m
buna ziua. prietena mea are dureri insuportabile in zona uterului la cateva minute dupa sex. o tine cam o ora pe moment dupa care la socuri fizice (zguduituri din microbuz) sau alergat samd reapar lafel de chinuitoare. nu am avut astfel de probleme pana acum si suntem de aproape 10 luni impreuna. durerile nu cred ca sunt din cauza dimensiunilor. am ~17cm lungime.. ating capatul vaginului de fiecare data dar durerile au aparut cand, la un moment dat in timpul actului sexual ea a simtit ca si cum ceva s-ar fi rupt/miscat. nu imi explic ce poate fi. e posibil sa fie insarcinata? cam zilele astea ar trebui sa-i vina si ciclul.. care ar putea fi motivul? astept raspuns serios si daca se poate din partea unor persoane cat mai avizate. stima
5 comentarii
0
22-08-2012, ora 21:54
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Cristi mergi cu prietena ta la un consult ginecologic, ii va face probabil si o ecografie transvaginala si se va pune un diagnostis, fara consult e greu de spus ce este.
Multa bafta si sanatate.
0
22-08-2012, ora 22:06
cristi93m
Nu este medic/terapeut
cristi93m
aveam o mica retinere cu doctorul ginecolog pt ca ea e minora.. eu nu... merci de sfat aveam asta in gand de ceva timp oricum. e placut sa vezi ca mai sunt si oameni ca dvs. care vor sa ajute ;)
0
23-08-2012, ora 00:00
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Nu se intampla nimic, chiar daca este minora.Doar cand este vorba de o interventie trebuie sa fie insotita de unul din parinti(avort...)
Cati ani are???oricum este bine sa mearga la medic, fa un efort si merci la o clinica privata.
0
23-08-2012, ora 00:06
cristi93m
Nu este medic/terapeut
cristi93m
la avort stiu o fata care a fost cu prietenul si s-a dat drept un var si i-a spus doctorului ca parintii ei sunt plecati din tara si nu are cine sa vina cu ea... si s-a rezolvat... sper sa nu fie cazul de avort.
0
23-08-2012, ora 21:44
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Va veti descurca voi, dar pe viitor protejati-va, multa bafta si oricand imi poti cere un sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: