Durere insuportabila de masea

99 comentarii 1 2 3 4
0
13-08-2014, ora 15:06
iahoo2010
Nu este medic/terapeut
iahoo2010
Buna ziua, am o durere de masea nu ingrozitoare, groteasca!!! este maseaua de jos ultima din partea dreapta.Am o gaura in ia si nu mi-a trecut cu medicamente.Sincer o sa ajung la dentist, dar am facut o prostie si va cer sfatul ce sa fac pe mai departe.Nemaisuportand durerea ingrozitoare, mi-am pus apa rece de la frigider direct in gaura de masea, sincer pe moment am fost cel mai fericit om, mi-a trecut durerea de masea si mai ales durerea de ureche.Ce se intampla daca imi pun apa rece la masea?
0
08-09-2014, ora 19:56
zafiu razvan
Nu este medic/terapeut
zafiu razvan
Buna ziua. de dimineata am fost la stomatolog, pt ca aveam dureri ingrozitoare de masea, mi-a facut radiografie, anestezic, a curatat ceva pe acolo cu un ac, apoi a pus un fel de pansament in locul respectiv si a zis sa revin peste doua saptamani. durerea a disparut dupa o ora dar a reaparut la fel de intesa ca inainte
Ce pot sa fac sa dispara pana ma duc iar peste doua saptamani?
MULTUMESC
0
06-11-2014, ora 13:53
anna85w
Nu este medic/terapeut
anna85w
Buna ziua..am o durere de masea nu foarte mare dar persita de ceva vreme. Mentionez ca anul acesta am facut 2 detartraje la o diferenta de 3 luni. Dupa cel de al 2 lea detartraj a inceput sa ma doara molarul din stanga jos. Am fost la stomatolog si m-a consultat de vreo 2-3 ori si a zis ca nu vede nimic.Am facut radiologie si nu se vede nimic. Dar pe mine inca ma doare.Este mai mult ca o jena durerea respectiva..ceva suportabil. Multumesc
0
07-11-2014, ora 13:45
Stomatolog Sector 3
Identitate neconfirmată
Stomatolog Sector 3
La ce stomatolog ati fost ?
Daca nu ne-ati vizitat pe noi, Ozzye's Dent va sta la dispozitie cu o consultatie GRATUITA...

Sa va vad si eu si poate reusim sa tratam problema.
0
08-11-2014, ora 12:13
anna85w
Nu este medic/terapeut
anna85w
Am fost la clinica Ais. As vrea sa vin la o consultatie la dvs. Multumesc
0
18-11-2014, ora 11:43
Stomatolog Sector 3
Identitate neconfirmată
Stomatolog Sector 3
Va ateptam oricand pentru o consultatie Gratuita. Avem si 3 detartraje saptamanal absolut Gratuite.
0
20-01-2015, ora 00:08
aniana
Nu este medic/terapeut
aniana
Buna seara!
As aprecia foarte mult ajutorul d-voastra!
Azi am fost la stomatolog pentru o extractie de nerv la o masea, stanga jos.
Desi mi s.a facut anestezie, la introducerea acelor pe doua canale am resimtit o durere mare, la varful canalelor.
Mi s.a pus un pansamen, urmand sa revin pt obturarea canalelor.
Imi puteti spune, va rog, nervul a fost indepartat desi am avut acele dureri la varf? Si de asemenea, durerile pe care le resimt acum sunt in urma intrarii pe camale sau din cauza nervului restant?
Va multumesc anticipat!
0
13-12-2015, ora 16:33
Dayiii
Nu este medic/terapeut
Dayiii
Buna, am si eu nevoie de niste sfaturi, dar inainte o sa va povestesc exact pt ce, deci, la locul de munca e mai mereu curent, desi tot.inchideam usi si geamuri, iar le.gaseam deschise si pana la urma m-a prins curentul si a inceput sa ma.doara dintii din fata pe care i-am reparat in aceasta vara, la insistentele colegelor, care spuneau ca dentista e de vina, am sunat-o pe dentista mea si am mers la ea ziua urmatoare, la iceput a crezut ca.trebuie scos nervul si mi-a facut cateva teste, mi-a batut in ei, apoi pe un pic de vata a dat cu ceva spray si m-a intrebat daca simt rece la toti simteam mai putin la unul, iar la acel dinte mi-a gaurit plomba si pana la urma am simtit si la el rece, apoi mi-a facut ceva teste cu un aparat pe care scria ca dintele e "vital", a spus ca dintii sunt sanatosi, mi-a pus medicament pe dinte si mi-a zis sa revin sapt viitoare caci trebuie sa imi fac o extractie, problema este ca de azi a inceput sa ma doara dintele din.fata la atingere, de ce? A pus medicament pe el, si doare ft rau
0
26-09-2016, ora 06:20
seven1994
Nu este medic/terapeut
seven1994
buna ziua, am avut o masea foarte cariata, care ma durea cam la interval de 2 zile.Durerea era de cateva secunde, de intensitate foarte mare dupa care cateva minute nu ma durea si tot asa cateva ore.Am fost la medic, mi-a recomandat 5 zile augumentin pt infectie.Cat am luat antibiotic m-a lasat dar dupa ce am terminat a revenit durerea si a trebuit sa ajung inainte de programare la medic.Am scos maseaua, mi-a dat din nou antibiotic si acum, a 4-a zi au reaparut aceleasi dureri.Precizez ca am fost si cusut in acel loc.
Precizez ca durerea este de cateva secunde, parca ajunge in creier.Dupa extrractie, la cateva zile durerea a reaparut, nu stiu ce sa mai fac.
Adaugă un comentariu / răspuns
99 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: