Durere insuportabila

20-01-2012
Mihaela.
Nu este medic/terapeut
Mihaela.
Acum cateva zile, am simtit o usoara durere la spate, in partea dreapta, nu dupa mult timp s-a mutat pe picior aproape de genunche (durerea accentuandu-se), de acolo la spate in partea stanga.. si pe tot piciorul stang.Azi am avut niste dureri insuportabile, nu suport sa ma ating.Durerile au ramas doar pe partea stanga. Pe picor mi-au aparut aseara 2-3 broboane iar azi de dimineata cand m-am uitat s-au extins.Cam cat forma unui cerc facut cu degetele sunt rosie si am mici umflaturi, ca niste cosuri. Oare ce se intampla ? Ce am ? Ajutati-ma, va rog ! Nu mai suport durerile.
2 comentarii
0
21-01-2012, ora 17:42
BiancaBarb
Nu este medic/terapeut
BiancaBarb
buna,

eu personal cred ca este vorba de un herpes zoster! va trece, dar doar cu tratament si nu este nevoie sa suporti durerile. contacteaza un doctor care sa-ti faca analizele virale in sange pentru herpes zoster.

toate cele bune

Bianca Barb
GoldenMed
0
22-01-2012, ora 17:27
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mihaela, este posibil sa te fi ciupit capuse? Arata ca si un semn de tras la tinta ( cu 2 cercuri concentrice)?
Daca ai animale acasa sau ai fost de curand undeva unde puteau sa fie capuse, sa ii spui doctorului dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.