Durere inima, mana stanga, picior stang.

30-08-2015
int.anton01
Nu este medic/terapeut
int.anton01
Buna ziua. Am 21 de ani si eu o problema, daca ma poate sfatui cineva. Cam de o saptamana a inceput sa ma doara inima, sa ma intepe. Primele zile a fost mai rau.. ma intepa si ma durea.. mai mult ma durea decat sa ma intepe. Ma doare si mana stanga insa doar in zona cotului.. in fata si in spate.. si putin umarul, insa durerea e destul de mare la cot. La fel si la picior insa, mai rar, ma doare doar in zona genunchiului. Si ma mai doare in zona toracelui in centru dar nu rau..e suportabil. Iar aici ma doare foarte rar. Fac sala de aproape 3 luni. Doua luni am luat ca suplimente Creatina si Glutamina, insa le-am oprit cand a inceput sa ma doara inima. La sala ma fortez, adica nu ridic greutati mici. (Am precizat si de sala in caz ca poate fi de la suplimente, insa nu cred. Creatina am luat si anul trecut si nu am avut nimic). Iar toata vara la locul de munca am stat in curent si am racit de vreo 2 ori insa au trecut cu coldrex, fervex etc. Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat, va multumesc.
3 comentarii
0
30-08-2015, ora 13:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la medicul cardiolog sa va puna la niste aparate si sa va faca niste teste pentru inima, specificandu-i in mod expres de suplimentele pe care le-ati luat.
De celelalte dureri se ocupa medicul Reumatolog care probabil va va da si el niste analize de sange specifice si niste radiografii. Numai dupa consult. El hotaraste.
0
14-09-2015, ora 19:15
mergean
Nu este medic/terapeut
mergean
Buna ziua de cateva luni ma inteapa inima iar dupa aceea ma ia cu furnicaturi ma doare si mana stanga apoi ma furnica am facut ekg eco si teste de sange si mi-au iesit bine se poate sa fie anxietate sau deficit de magneziu vreau sa va spun ca am si colon iritabil de circa 2 ani
0
15-09-2015, ora 15:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Examinare completa la cardiolog.
Mana stanga s-ar putea sa va doara din cauza pozitiei incorecte la calculator. Mergeti la un reumatolog la consult.
Eu m-am vindecat de colonul iritabil cu lapte de capra si probiotice.
Intai trebuie excluse cauzele fizice si apoi mers pe psihic.
Dupa reumatolog, poate chiar o vizita la neurolog.
Le luati la rand ca altfel va coplesesc.
Cu cat le descoperiti si le tratati mai devreme, cu atat evolutia va fi mai Buna pe termen lung.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Durerea de picioare
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •