Durere ingrozitoare de masea

14-02-2012
CoRyNa.CoCo
Nu este medic/terapeut
CoRyNa.CoCo
Buna seara.Am 18 ani si ma confrunt cu o problema ft dureroasa din pricina unei masele, de cateva zile, mai precis de aproape 4-5 zile..In urma unei vizite la medicul stomatolog.. mi s-a pus o plomba pe maseaua 2 de jos, partea stanga. Observ ca dupa 2 ani aceasta mi-a adus numai de suferit.M-am ales cu o 'gaura' in masea.Acum, problema a devenit foarte serioasa. Ramanand doar cu cateva radacini, maseaua respectiva mi s-a unflat si am dureri ingrozitoare. Cu o zi in urma am mers la stomatolog dar nu mai era si am hotarat sa iau antibiotic ( amoxacilina 500 mg) deoarece calmantele nu mai faceau fata. As vrea sa stiu de la dnv cam in cat timp s-ar desunfla maseaua pentru a o putea scoate?...Si ce ar trebui sa mai fac pentru ca aceste dureri sa mai dispara...Precizez ca, drept calmat am luat Ketorol, care si-a facut efectul la prima si a doua administrare.Va multumesc..O seara buna
2 comentarii
0
15-02-2012, ora 09:22
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Luati si calmante pe linga antibiotic. Antibioticul trebuie luat minim 5 zile.
Mergeti sa va vada un stomatolog.
0
15-02-2012, ora 16:43
CoRyNa.CoCo
Nu este medic/terapeut
CoRyNa.CoCo
Buna ziua..Am mers astazi la stomatolog si mi-a spus ca am infectie...Extractia o va face cu siguranta vineri..Va multumesc dna doctor Nicoleta Grosu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: