Durere in zona spatelui, sub umarul stang

19-04-2012
Nykey
Nu este medic/terapeut
Nykey
Buna ziua,

In primul rand as vrea sa explic conditiile in care a aparut aceasta problema. In ultimele 3 saptamani am lucrat intr-un site (santier) de constructii in Anglia. Efortul fizic depus a fost chiar foarte mare si de aceea primul gand ar fi o problema legata de muschi/nervi, insa au fost si alti factori care ar putea provoca alte probleme (presupun) cum ar fi faptul ca de foarte multe ori a plouat apoi cand ploaia a incetat a batut vantul si foarte rece afara, sau diminetile fiind reci mergeam imbracat cu mai multe randuri de haine la munca iar in unele zile era soare si trebuia sa muncesc o perioada cu acele haine multe pe mine, transpiram si apoi ori se racorea vremea si batea vantul, ploua iar poate, ori mai scapam din haine si ramaneam cu mai putine pe mine dar foarte ud (transpirat). O durere foarte mica in acea zona am simtit-o in primele 2-3 zile de cand am inceput munca in site dar nu ma deranja aproape deloc nici la efort mare insa marti m-am trezit dimineata si am realizat imediat ca nu mai pot lucra deoarece durerea devenise foarte puternica, doare la orice intindere a mainii, cand rasucesc corpul, cand trag aer mai mult, tusesc sau stranut si doare si atunci cand nu fac absolut nimic dar nu insuportabil...doar cat sa stiu ca e acolo. Mentionez ca intr-adevar in tara nu am facut niciodata un efort macar aproape cu acesta din ultimele saptamani dar nici nu am stat ud in vant si cele ce am mai povestit. Nu stiu ce sa cred, sunt foarte stresat deoarece nu pot merge la munca, nu ma pot duce la doctor pentru ca sunt abia venit aici si e greu cu banii, actele inca nu sunt toate in regula, nu am medic de familie aici...nimic.

Orice sfat sau parere e binevenita despre ce ar putea fi sau ce remedii as putea incerca mai la indemana mea in conditiile date. Va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
19-04-2012, ora 16:25
Nykey
Nu este medic/terapeut
Nykey
Pentru mai multa exactitate durerea constanta este intr-un punct pe muschiul(ii) trapezului si/sau dorsal, nu pot spune foarte exact. Cand trag aer mult in piept durerea se extinde pe toata zona trapezului si muschiului dorsal precum si putin spre coaste
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.