Durere in regiunea lombara

26-03-2008
century_007
Nu este medic/terapeut
century_007
In ultima saptamana prezint dureri in zona lombara a coloanei vertebrale, acestea manifestandu se in momentele cand doresc sa ridic vreun picior dupa o perioada de repaus sau cand doresc sa ma intind, cand fac exercitii de rotatie a corpului, cand incordez muschii din acea zona...am 1.83 inaltime si aproximativ 90 de kg.Observand ca durerea nu a incetat dupa o perioada de timp, am inceput sa mi fac griji, poate sa fie vreo deformatie a coloanei?Mentionez ca am doar 17 ani iar daca este vorba de un consult la medicul de familie as renunta ptr ca se sta mult la coada si nu ma aleg cu nimic special dupa asta.Un sfat as dori daca se poate, un eventual diagnostic...multumesc anticipat.
1 comentarii
0
27-03-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar fi bine sa mergi sa la un medic neurolog ; acesta iti poate recomanda radiografie de coloana lombara, eventual alte investifatii pentru a preciza cu certitudine diagnosticul, tratamentul corespunzator; Pana ce vei primi un tratament, iti recomand repaus fizic si, local, unguent cu un antiinflamator nesteroidian( de exemplu, Fastum gel)Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.