Durere in partea stanga a abdomenului

29-12-2009
argris
Nu este medic/terapeut
argris
De ani de zile ma deranjeaza o durere suparatoare in partea stanga a abdomenului.A aparut prima data atunci cand imi duceam copilul in brate, apoi am observat ca nici noaptea nu pot sa dorm pe partea stanga, deoarece dupa cca 1-2 minute imi apare durerea care nu se calmeaza decat daca ma asez imediat pe partea dreapta.Uneori trebuie sa stau cateva minute pe partea dreapta ca sa scap de durerea din stanga abdomenului.Mai nou, durerea imi apare chiar daca nu am o greutate in brate sau nu dorm pe partea stanga, ci pur si simplu in cursul zilei, dupa masa, dupa o masa mai copioasa. Desi nu sunt o gurmanda, am observat ca amestecul de mancaruri "grele"(mai ales acum, de sarbatori), imi provoaca aceeasi durere.Ar putea fi oare de la pancreas? Ceea ce ma intriga este faptul ca pentru a-mi calma durerea trebuie sa ma intind pe partea dreapta.Atunci, sa fie fierea?Ce parere aveti?Ecografii abdominale am facut iar fierea apare nisipoasa ca aproape la toata lumea. Multumesc pentru raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici