Durere in partea stanga

02-04-2014
Neaguflorin2000
Nu este medic/terapeut
Neaguflorin2000
Buna ziua acum 4 luni am inceput sa am un junghi in parte stanga sub coaste am fost la sp judetean am facut ekg si radiografie si mi sa spus ca am junghi intercostal in ianuarie am fost la o alta clinica si am facut radiografie abdominala nu mi a gasit decat o piatra la fiere si multe gaze mi sa dat no spa espumisan si la nevoie algocalmin dar duretea nu a disparut mai mult ca un disconfort apare dispare la o luna mai precis in martie am fost la floreasca si am facut iar ecografie ekg sange acelas rezultat mi sa spus sa mai slabesc mentionez ca am 130 kg si 1, 82 acelas tratament cu omez no spa si spasmomen sant zile cand nu ma mai supara deloc si zile cand mai mult ma ustura parca sa zic muscchi la burta acum parca sa unflat un pic jos in stanga buricului mai mult in piele in stratul de grasime daca as putea sa zic asa si mai sus sub coaste in stanga la fel daca ati inteles ceva din ce am scris aici si mi ati putea da un sfat (raspuns) vas fi foarte recunoscator sant foarte ingrijorat va multumesc
3 comentarii
0
02-04-2014, ora 21:48
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Problema s-ar putea sa fie de la colon iar durerea poate aparea la acumulari de gaze sau constipatie..Mergeti la un gastroenterolog...si neaparat regim.
Sanatate!
0
14-04-2014, ora 02:14
florinu
Nu este medic/terapeut
florinu
salut ceva de genul am si eu. Piatra la fiere. Sintome ce le am eu. disconfort stomac patea stanga ca si cum as avea un gol pana in spate. Aproape orice mananc imi vine inapoi si plapitatii la inima cand am problema asta. Plus de asta gaze... pentru gaze iau espumisan e ok cat de cat.
0
14-04-2014, ora 23:02
marianmihai
Nu este medic/terapeut
marianmihai
Buna seara.
Nu stiu ce sa mai fac...De ceva timp mi-a reaparut aceasta durere in partea stanga(am mai avut o prin oct-noi anul trecut).Nu e localizata sub coaste, asa cum am citit in alte postari.E undeva la 4 degete mai jos.Ma exprim asa pentru a nu se intelege ca este in zona inghinala.Dar problema a devenit mai mare acum.Seara, ma ia o stare de slabicune, ameteala, parca si putina febra.Vreau sa specific ca eu lucrez in Danemarca cu un contract pe un an.Munca e destul de grea-fizic.Mi-e frica sa nu fie hernie de disc si sa trebuiasca sa fiu operat.Aici totul e extrem de scump.Nu imi permit sa platesc si nici sa pierd contractul din cauza asta.Sunt foarte stresat de chestia asta si nici nu stiu ce sa fac.Vreau sa mai spun ca alimentatia pe care o am aici e una foarte proasta.Poate fi din cauza asta sau din cauza efortului prea mare?Tatal meu a fost operat de hernie de disc.Ma rog la Dumnezeu sa nu ajung si eu in aceeasi situatie.Pierd totul...Daca continui sa merg inainte asa, se poate intampla ceva mai grav?Eu tot sper sa scap de ea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: