Durere in partea inimii in urma mierei

14-10-2011
Veronica77
Nu este medic/terapeut
Veronica77
Stimati,
pentru prima data am simtit asa ceva. Am mancat cam mai multa miere decat obisnuit (2 linguri pline) si foarte putina tuica (cam jumatate de paharel). Inainte de aia doar o cafea si prajitura. A fost dimineata.
Imediat dupa mierea acea am simtit ca ma doare si stringe in partea inimii, n-am putut sa respir bine, insa n-am transpirat. Am simtit o tensie si prin maini.
Am luat un aspirin, si mi-a fost din nou bine. Totul a durat vreo cateva minute.
Tensiunea cardiovasculara a fost normala.
V-as ruga sa-mi spuneti, dar exista posibilitate ca mi s-a facut rau din partea diafragmului care s-a ridicat si a blocat odigestiunea din cauza cantitatii mai multe de miere?

Va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
14-10-2011, ora 17:54
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Nicidecum din cauza mierii!!!
Cafeaua combinata cu alcoolul mai alea dimineata pe stomacul gol face asa ceva. Dovada, dupa aspirina tensiunea s-a normalizat. Dar asta nu inseamna ca puteti repeta figura. Organismul se va razbuna intr-o buna zi.
Mierea este foarte buna pentru organism. Chiar este considerata medicament. Daca aveti posibilitati, consumati-o in fiecare zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •