Durere in partea dreapta, gaze, puls crescut, varsaturi, tremur

18-02-2009
Bodobog
Nu este medic/terapeut
Bodobog
Acum o luna jumate ma durea in partea dreapta inainte sa mananc. Acum 2 saptamani am inceput sa ma doara continu sa ragaii, sa am gasez, sa vars uneori si sa am tensiune (mi se infunda urechile, tîuie metionez mi sa gasit 13 cu 8 ceia ce medicii nu considera tensiune insa eu deobicei aveam 11-10 cu 7-6).In unele nopti ma trezesc brusc cu un tremur in abdomen si in piept fara sa fi visat ceva(metionez ca am si o intensificarea a pulsului insa poate fi si din speritura).Am fost la doctorul cadrdiolog: In EKG mi-a iesit o variatie mica la V6. Am facut si Edoscopie(adica ma vazut la inima) si mi-sa spus ca inima e sanatoasa a fost afectata in partea stanga de o balonare iar pulsul e cam crescut insa poate fi din cauza emotiilor).Medicii spun ca la 22 de ani nu are cum sa am probleme cu inima. Urmeaza sa fac o radiografie abdominala, Colonoscopie insa nu am avut timp. O saptama ma mai lasat atat cu tremurul cat si cu gazele insa azi 18-02 am avut un tremur puternic in abdomen si abdomen ce ma trezit din somn si apoi am tremurat in totalitate.
Rugamintea mea este : Ce am ? nu am gasit inca un articol in care cineva sa se planga de simtomele acestea.
Mentionez ca: Am facut tratament cu omeran 20 de 2 ori pe zi. Si la nevoie gazex, carbune, supozitoare cu glicerina, gastroben.
Analizele la sange au iesit perfecte(calciu, magneziu. toate la mijlocul intervalului) cu excepti limfocitelor in numar mai mare( medic:Probabil am avut o infectie in corp).
In timpul crizelor sunt vioi si agitat.
Ce ma mai sperie este aparitia unui nodul la mana dreapta si piciorul drept in muschi aproape de suprafta pielii(cel de la picior nu e deloc dureros are 1, 5 cm este plat. cel de la mana este relativ nou, mic mai in profunzime si la apasare dureros ).
Nustiu ce sa cred: am o afectiune a duodenului??? am cumva un organ inflamat in partea stanga ? am un nodul in si in abdomen??
Va rog scuzati-ma pentru greselile de exprimare sau de scriere. In acest moment am urechile infundate, si im tîuie.
5 comentarii
0
18-02-2009, ora 07:03
Bodobog
Nu este medic/terapeut
Bodobog
NU Fumez, NU beau alcool
0
18-02-2009, ora 09:19
if
Nu este medic/terapeut
if
Buna ziua Bodobog,
Ia in considerare cu seriozitate, probabilitatea unor paraziti intestinali. Nu e gluma. Deoarece la analize se depisteaza destul de greu, eu iti recomand (fara a avea vreo pregatire medicala), doar din experienta de viata (am destui ani ca sa pretind asta), pana ai rezultatele de la analize sa iei ZENTEL, doua tablete, dimineata pe nemancate. Daca simti o ameliorare macar si pentru cateva zile, atunci sa mai repeti cura si peste 7 zile. Intre timp sa bei amestecuri de ceaiuri amare: pelin, rostopasca, coada soricelului, cimbrisor, putina menta etc. Constat ca se omite foarte des acest aspect al sanatatii si se dau tratamente teribil de grele si se inspaimanta pacientii cu tot felul de diagnostice(in general vorbind), fara sa se elimine aceasta probabilitate din start. Succes si sanatate!
0
20-02-2009, ora 18:18
Bodobog
Nu este medic/terapeut
Bodobog
Mutumesc pentru raspuns. Insa am Ulcer Gastro Duodenal. Pareri pentru tratament conex cu cel medical?
0
21-02-2009, ora 12:30
Bodobog
Nu este medic/terapeut
Bodobog
NU am HELICOBACTER PYLORI. Se pare ca e pe baza de stres si pe baza unui regim alimentar dezordonat
0
21-02-2009, ora 12:31
Bodobog
Nu este medic/terapeut
Bodobog
Beau 3 cani de ceai gastric GASTROCIP e bun de ceva???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ritmul cardiac în timpul antrenamentelor fizice
  • De ce apar și ce faci cu gazele urât mirositoare
  • Cât e bine să fie frecvența cardiacă?
  • De ce îmi vine să vărs aparent fără motiv? Cauze de vărsături
  • Tremurături apărute din senin - cauze posibile
  • Cercetătorii au realizat un studiu complet al gazelor intestinale
  • Vărsături repetate / persistente
  • Gravitate COVID - la ce saturație în oxigen mergem la spital?
  • Dieta unei persoane influențează cantitatea unui gaz potențial dăunător găsită în intestinul său
  •