Durere in hipocondrul drept

12-03-2012
dinugeorgeta2003
Nu este medic/terapeut
dinugeorgeta2003
De 3 luni de zile am o durere in partea dreapta la nivelul primei coaste, durerea radiaza in spate de multe ori.
Am fost la medic, am facut analizele, care nu sunt foarte bune, am urea si creatinina marite, nu foarte mult, dar trebuie sa tin regim.
Am facut 2 ecografii, si o endoscopie, d.p.d.v digestiv mi s-a spus ca nu am nimic, numai ca durerea este foarte mare cand incep sa mananc si suportabila in rest.
LA ecografie mi-au iesit pietre la rinichi 2 buc. in diametru de 5 si 7 mm, dar nu cred ca asta este cauza durerii mele, am facut Tomografie la spate deoarece medicul a crezut ca am o hernie de disc in zona toracica, am intradevar o hernie de disc usoara dar in zona lombara.
Asa ca nu mai stiu ce sa fac.Nu am senzatie de voma, nici de greata, ma balonez si am aceste dureri care nu raspund la nimic.
Am luat Omez, am luat si pentru ficat Silimarina, Liv 52, Nu stiu ce sa mai fac, va rog sa imi dati o parere. Va multumesc.
1 comentarii
0
12-03-2012, ora 21:46
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
"LA ecografie mi-au iesit pietre la rinichi 2 buc. in diametru de 5 si 7 mm,
dar nu cred ca asta este cauza durerii mele"-zici.
pai.TOCMAI de aici si durerile...
DE unde stiu?
din propria experienta..NU sunt dr.
CE am facut?
bombardarea celor 2 pietre de 4 si 5 mm, la o clinica privata, a costat 250 euro.
si...
NU vei scapa.
dupa 2 luni.la eliminarea lor (celor "faramitate")
criza de s-a ajuns la urgenta spital..pt. eliminarea lor- efectiva.
NU-I de joaca!
NU medicamentele ce le-ai luat sau le mai..iti vor aduce "starea de bine"
bea MULTE lichide, fa miscare...
ORICE tratament medicamentos este egal cu ZERO!!!
Sanatate.
O seara faina!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.