Durere in femur, sa fie fisura ?

07-06-2011
caguars
Nu este medic/terapeut
caguars
Sufar de maladie Lobstein din nastere, am avut peste 60 de fracturi, din anul 2000 in urma unui trataemnt cu Staporos n-am mai avut decat una mica la un deget. Am avut si operatie in copilarie la femurul stang, cu tija si brosa de vreo 4 ori pe la 5 ani. In prezent am 33 de ani. M-am ridicat de la masa si am simtit un trosc in pulpa stanga ( cea cu operatiile ). Am crezut ca s-a rupt osul. Se pare totusi ca pot sa merg, ma ajut cu o carja dar pot merge si fara. Ma doare undeva pe partea dreapta a piciorului, deci nu pe exterior unde am operatia si osul ( este osul curbat din cauza bolii si practic e doar pielea pe el unde e operatia ), ma doare deci pe partea cealalta unde este carnea sa zic, muschiul si pleaca dintr-un punct fix pe care il simt cand ma apas. Nu ma doare foarte rau, dar ma tine, ca un cutit.mai ales de exemplu daca stau pe scaun si vreau sa ridic piciorul sa il indrept, ma tine in pulpa. Daca stau in picioare si merg ma doare putin de tot. Ce sa fie? Mi-e foarte frica cu atatea fracturi la activ, dar totusi stiu ca la fractura numai poti merge deloc. Nu am nici un chef sa stau in gips pana la burta pe caldura asta si sa fac nevoile pe mine.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul