Durere in abdomenul inferior

06-01-2012
ariana1987
Nu este medic/terapeut
ariana1987
Am o problema de vre-o trei zile simt asa ca si o jena in abdomenul inferior e ca si cum mi-ar fi muschii mereu contractati si parca se simte si o mica denivelare plus ca in anumite pozitii ma mai doare asa mai intepat, in partea stanga, eu am acum 13 saptamani de sarcina ecografic, iar medicul a zis ca ne vedem cand primesc rezultatele de la dublul test de sarcina si acestea vin doar la sf saptamanii viitoare, oare ar trebui sa ma alarmez cu durerea asta ? va rog sa ma ajutati..
2 comentarii
0
07-01-2012, ora 14:32
tema
Nu este medic/terapeut
tema
In afara de ce o sa iti spuna medicul care urmareste sarcina, vezi sa nu fi facut o infectie vaginala sau urinara.
Poate va fi necesar sa faci o analiza de secretie vaginala cu antibiograma si o urocultura cu antibiograma.
Vorbeste cu medicul dar sa nu iei medicamente sau ovule fara sa faci analizele cu antibiograma in prealabil.
Bacteriile au devenit rezistente la multe antibiotice.
Cand se realizeaza antibiograma, se insamanteaza o cultura si se afla exact ce bacterie creste acolo si la ce antibiotic este sensibila.
Multa sanatate!
0
07-01-2012, ora 14:58
ariana1987
Nu este medic/terapeut
ariana1987
Multumesc frumos pt raspuns, am facut acu 2 saptamani toate analizele si nu mi-a iesit nici o infectie, eventual am sa mai repet analizele de urina, , , , poate s-a schimbat ceva de atunci.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •