Durere groaznica deasupra omoplatului stang

29-04-2012
myco19oct@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
myco19oct@yahoo.com
De 5 zile am o durere groaznica intr-un punct deasupra omoplatului stang, care devine insuportabila mai ales cand stau in pozitia sezut si cand ma ridic din pat.La urgenta spitalului judetean mi s-a spus ca am periartrita scapulohumerala si mi s-a dat un tratament.Am luat tratamentul + tot felul de analgezice si ma doare la fel.La urgenta spitalului cfr mi s-a zis k as avea o nevralgie intercostala.Cam aceleasi medicamente si parca ma doare mai rau.Azi medicul de familie mi=a recomandat sa fac un Diprophos.sa iau clorzoxazon si paracetamol.Asa am facut si tot nimic.Nu mai stiu ce sa fac, ma doare de-mi vine sa vomit si nu mai stiu unde sa merg sa vad ce am.Va rog din suflet daca ma puteti ajuta.Mi s-a facut EKG si e k desi HTA e mare de tot.Mentionez ca nu am umarul blocat, doar durerea din acel punct dureros la majoritatea oamenilor care durere mai merge si pe brat pana la cot, care a inceput sa ma doar si el si la piept.Si noaptea se intensifica durerea.Am 60 ani.Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
29-04-2012, ora 18:54
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Tensiunea arteriala e mare?( nu am inteles bine ce ati scris ). Cand apare senzatia de voma?. Dupa antiinflamatorii, durerea nu se amelioreaza nici macar ptr un timp scurt? nu exista nici o schimbare ?Luati tratament ptr HTA? In urgenta ce fel de analize sau investigatii v-au facut?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •