Durere gat pulsativa

22-07-2010
Sorin83
Nu este medic/terapeut
Sorin83
Am aceasta problema de 6-7 ani, dar din moment ce nu e chair asa deranjanta nu am dat mare importanta.

odata la 1-3 luni de obicei dupa o pozitie inconfortabila pe scaun sau pat incepe o durere abia imperceptibila la gat, de obicei partea stanga pe la mijlocul gatului ce pulseaza evident odata cu pulsul :)
Durerea se intensifica pe msasura ce ziua continua , ajungand spre seara la durere destul de severa incat nu ma mai pot concentra si devin iritabil . Anumite pozitii a capului intins sau sezand scad durerea aproape la 0 dar revine imediat ce ma misc parca mai dureros., dar cu cat tdureaza mai mult durerea migreaza si in partea dreapta si e greu de gasit o pozitie fara durere.Singurul leac pe care l-am gasit si care e eficient 100% e un somn de macar 5-6 ore, am incercat si somn de dupa amiaza de 2-3 ore si nu functioneaza 100%
evident ca am icnercat comprese reci, dusuri fierbinti, miscari ale gatului , ridicari/coborari alea gatului din pozitie culcat majoritatea amelirioreaza pe scurt timp durerea.

Multumesc ca a-ti avut rabdarea sa cititi.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.