Durere gat-ureche-cap (scalp)

07-09-2010
yvy
Nu este medic/terapeut
yvy
Buna ziua! De cateva zile am o durere suparatoare in gat-amigdala stanga(am luat neo-angin, dar degeaba), insa mai nou, ma doare si urechea stanga, iar "uimitor" jumatatea stanga a capului, respectiv scalpului este foarte sensibila la atingere fata de cealalta jumatate, e mai mult o senzatie neplacuta la atingere decat o durere, plus faptul ca o data la cateva minute parca un "fulger"(intepatura) imi trece prin cap(partea stanga) sau cand fac miscari bruste. Nu stiu daca toate acestea au legatura, insa astept un raspuns din partea dumneavoastra. Va multumesc anticipat!
7 comentarii
0
14-11-2010, ora 08:45
swordfish_ro
Nu este medic/terapeut
swordfish_ro
Buna ziua! De cateva zile patesc si eu la fel acea intepatura (fulger) la cateva minute, plus o zona dureroasa la nivelul scalpului in partea dreapta. In fapt toata partea dreapta cu tot cu ureche e mai sensibila si intr-adevar am avut o raceala saptamana trecuta dar sub o forma nu foarte grea. Ati reusit sa aflati despre ce este vorba?

Multumesc anticipat pentru raspuns.
0
29-01-2011, ora 16:03
pulsar
Nu este medic/terapeut
pulsar
Buna ziua! Am si eu aceasta problema de ceva timp (fulger cand intorc gatul, durere a scalpului in partea dreapta cand ating parul). Suntem deja 3 persoane cu aceleasi simptome pe acest forum, as fi foarte multumit daca as primi raspuns la aceasta intrebare.
0
05-02-2011, ora 13:11
olteanu1
Nu este medic/terapeut
olteanu1
Salut, si eu am aceeasi problema ca si voi, la mine este afectata partea dreapta, sper sa ne poata lamuri cineva.
0
09-02-2011, ora 16:30
asdfs
Nu este medic/terapeut
asdfs
Buna ziua, inca unul cu aceleasi manifestari, partea stanga. A aparut vreo solutie?
0
11-02-2011, ora 11:24
olteanu1
Nu este medic/terapeut
olteanu1
Salut, chiar nu exista nimeni care sa ne poata ajuta???
0
11-02-2011, ora 11:44
swordfish_ro
Nu este medic/terapeut
swordfish_ro
Pentru toti cei care au scris mai sus, eu va sfatuiesc sa faceti de urgenta un examen RMN. Mai ales daca aveti cumva si un inceput de parestezii. Multa sanatate!
0
26-05-2015, ora 11:45
Cappadonna
Nu este medic/terapeut
Cappadonna
Ar putea fi nevralgia Arnold, a se citi aici: http://dictionar.romedic.ro/arnold-(nevralgie)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: