Durere dupa mese.Splina?Pancreas?

06-12-2008
alexandrapopa11
Nu este medic/terapeut
alexandrapopa11
Buna seara!
De cativa ani am aceste simptome extrem de neplacute - dupa fiecare masa urmata de efort fizic oricat de mic (stat in picioare, mers etc) am niste dureri abdominale ingrozitoare, localizate in partea stanga sus, sub coaste, cam in zona splinei. Apar de fiecare data cand ma misc dupa mese, chiar daca nu mananc foarte mult. Am facut in urma cu cateva luni o ecografie abdominala, dar nu s-a depistat nimic. Cu toate acestea, simptomele continua sa apara.
Va rog sa-mi spuneti ce poate fi. Va multumesc!
4 comentarii
0
15-12-2008, ora 19:41
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Va rog sa imi spuneti daca aceste simptome apar NUMAI dupa masa?
Ati luat vreun tratament pt aceasta problema? Daca da ce anume?

Astept rsp dvs!
1
15-12-2008, ora 19:43
alexandrapopa11
Nu este medic/terapeut
alexandrapopa11
Da, apar numai dupa masa; si nu, n-am luat niciun tratament pt. ca nu mi-a fost pus niciun diagnostic.
0
16-12-2008, ora 11:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
In acest caz va rog mult sa aveti incredere si sa luati IBUTIN de 300 mg, cu 30 de minute inainte de masa, de 3 ori pe zi. Luati-l macar 5 zile, daca nu va lasa durerea, consultati un gastroenterolog pentru a va face o endoscopie digestiva superioara cu endoscop Olympus de ultima generatie care poate "vedea" orice modificare patologice de la nivelul mucoasei gastrice si nu numai!

Uitati aici mai multe info dsp acest medicament:-------------*

Am un prieten cu aceeasi simptomatologie ca dumneavoastra. I-am dat acest tratament si nu mai are absolut nimic. Insa, daca suferiti de insuficienta renala confirmata sau ocluzii intestinale nu luati acest medicament, dar nu ati precizat nimic, inseamna ca aveti unda verde!

Daca il luati (ar fi bine pt dvs.) sa imi spuneti va rog cum va simtiti dupa 5 zile!

Numai Bine si Sarbatori Fericite!

(*modificat de admin)
0
12-01-2009, ora 12:24
oana pescaru
Nu este medic/terapeut
oana pescaru
am si eu cam aceleasi simptome dar pana sa citesc primul comentariu nu am asociat cu miscarea dupa masa. tocmai am postat un comentariu intr-o categorie diferita. o sa incerc si eu cu IBUTIN si va spun rezultatul. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.