Durere dupa extractia nervului la masea

12-04-2012
muffinpuffin
Nu este medic/terapeut
muffinpuffin
Acum 3 zile am mers la dentist cu o masea ce incepuse sa doara. Mi-a fost extras nervul, mi s-a aplicat un pansament si s-a plombat provizoriu. In acea sera am avut dureri mult mai mari decat cele anterioare extractiei- durere intepatoare extinsa spre ureche si tampla, asa ca am mers la urgente, la acelasi cabinet. Mi s-a facut o alta anestezie si am simtit din nou o durere in momentul in care umbla cu acul pe canal. La final mi s-a pus din nou o plomba provizorie si cand am intrebat ce s-a intamplat pe parcursul interventiei mi s-a zis ca nimic, ca practic durerea pe care o simteam nu are legatura cu maseaua, ca nervul fusese scos. Am intrebat ce-a fost si cu durerea din timpul anesteziei cand s-au introdus acele si mi s-a zis ca sunt dureri ale osului care acum e sensibil. Dupa aceasta ultima interventie nu am mai avut dureri atat de puternice care sa radieze in alte zone, insa o durere constanta in zona maselei fara nerv tot exista (doare la atingere, cand merg pulseaza..) Maine ar trebui sa mi se puna plomba definitiva si as dori sa mai aud o parere din partea unui medic stomatolog. Sunt normale durerile la o masea cu nervul extras? E okay sa se plombeze cat inca e dureros?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul