Durere deget mijlociu

06-05-2009
Dannya06
Nu este medic/terapeut
Dannya06
Buna ziua,

De aprox. 2 saptamani, la baza degetului mijlociu de la mana stanga, simt ca o umflatura tare (cat un bob de orez) si nu imi dau seama ce ar putea fi. De cateva zile constat ca degetul a capatat si o usoara sensibilitate, iar atunci cand palpez zona respectiva simt si o usoara durere. Este o problema de reumatism? Mentionez ca nu m-am lovit la deget sau ceva in acest sens.

Multumesc pentru ajutor!
2 comentarii
0
27-10-2009, ora 10:14
vyo_andre
Nu este medic/terapeut
vyo_andre
buna ziua, dannya..
abia acum am vazut mesajul tau si l-am zarit deoarece acum cateva zile mi s-a intamplat acelasi lucru. simt o umflatura la baza degetului mijlociu, exact cum spui tu ( cat un bob de orez) care ma deranjeaza..
nu stiu ce este si ma sperie..
ai rezolvat ceva? ai aflat ce poate sa fie?
te rog mult sa-mi raspunzi, sunt foarte ingrijorata !
0
27-10-2009, ora 11:37
Dannya06
Nu este medic/terapeut
Dannya06
buna,

Inca nu am aflat nimic, probabil ca numai dupa o radiografie se poate vedea ceva! Am mai discutat cu diverse persoane care au avut probleme asemanatoare (nu la deget, la incheietura mainii de ex) si mi-au spus ca s-au operat si totul a fost ok. Sper ca sapt viitoare sa ajung si eu la doctor, am tot amanat pt ca am avut diverse. si stii cum este omul, sta pana in ultimul moment, ceea ce nu este bine deloc! Daca am ceva vesti, cu mare placere te tin la curent! De asemenea, daca afli ceva. ma gasesti aici!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.