Durere deget mare picoior

13-03-2014
wenolix
Nu este medic/terapeut
wenolix
Bună seara, ieri am avut meci de fotbal, la un moment dat am fost împiedicat din spate, iar în timpul căzăturii am fost si călcat pe glezna piciorului stâng şi mi-am prins degetul mare îndoit destul de ciuda in pământ, adică în timpul câzăturii, degetul mare era îndoit şi după a fost pusă presiune pe el prin călcarea gleznei. M-am ridicat şi am simţit că nu mai pot călca pe piciorul stâng deoarece simţeam o durere destul de ciudată la osul de unde începe degetul mare. Am ajuns acasă mi-am pus o compresă cu apă rece. Acuma a doua zi, degetul e destul de bine, însă osul acela de unde incepe degetul mare, e puţin umflat şi când încerc să calc pe el, simt o durere ciudată ca un fel de durere insuportabilă cu o furnicătură. Credeţi ca e ceva grav? În cât timp îmi va trece? Ce îmi recomandaţi să iau?
1 comentarii
0
13-03-2014, ora 08:54
Dr. Manuel Nastai
Ortopedie si traumatologie, Stuttgart
Dr. Manuel Nastai
Este necesar sa va prezentati intr-un serviciu de ortopedie si traumatologie. Este necesar un consult si o radiografie pentru a exclude o fractura sau o alta leziune de tesuturi stabilizatoare a articulatiilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce tăieturile în hârtie dor atât de tare?
  •