Durere de testicule

12-05-2011
anonim2
Nu este medic/terapeut
anonim2
Buna ziua.De 5 zile ma dor testiculele in special cel stang, dupa ce am descris durerea prietenilor adica faptu ca m-am spalat cu apa rece pe testicule si ce am stat pe un scaun ud la munca, toti au zis ca sunt racit si nimeni nu a zis cum sa imi tratez raceala adica mau pus sa iau nurofen aspirina, si inca doua medicamente.Dupa 5 zile adica de vineri seara pana astazi nu mia trecut durerea dar ieri ma mai lasat adica nu mai ma durut, de dimineata cand m-am trezit iar ma durut si nu stiu ce sa fac.O sa ma urinez intr-un borcanel si il duc la analize pentru ca nu stiu ce am.Am facut sex neprotejat cu prietena mea si ea a zis ca e racita tot jos.Acum nu stiu ce sa mai fac daca ma duc la doctori de pe la mine de aici nu stiu ce sa zica si cine stie ce imi zic si ce imi fac. Dar daca este o raceala cum ar trebui sa o tratez?Sper ca maine sa aflu ce am m-am saturat de durerea asta.
4 comentarii
0
12-05-2011, ora 18:25
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,

trebuie musai sa mergi la un medic DACA te mai doare.

In trebare:
- de ce te-ai spalat cu apa rece??
- de ce ai stat pe un scaun ud?
trebuie sa fii fost un MOTIV.
O seara buna.
0
12-05-2011, ora 21:44
GABI43
Nu este medic/terapeut
GABI43
Buna ziua, am fost diagnosticata cu un nodul la glanda parotida de 1, 2 cm singura solutie ar fi interventia chirurgilacala?
puteti sa-mi spuneti ce repercursiuni are aceasta interventie, dupa s-ar putea vorbi de o paralizie?
ce se intampla cu mine daca nu accept operatia?
multumesc
0
13-05-2011, ora 11:38
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pt.Gabi43

posteaza intrebarea in partea 1 a forumului medical DACA vrei sa-ti raspunda cineva.

in partea a 2-a sunt DOAR comentarii/raspunsuri.

O zi faina!

P.S.
- nepoata mea are tot un nodul (nu stiu dimensiunea si nici ce tratament a primit)...voi afla dupa masa si-ti voi scrie
- alta cunostinta insa, a fost nevoita sa se opereze;
- NU este vb. de nici o paralizie, cunostinta mea buna, si-a reluat activitatea si e.tanara;
- DOAR un medic poate spune ce se intampla daca NU accepti.
Sfat:
- consulta si alt medic (o vb. din popor zice; cand doi spun ca...te duci la culcare..glumeam cu tine..dar asta-i vb)..

O zi frumoasa..
0
22-12-2021, ora 07:19
Dan0909
Nu este medic/terapeut
Dan0909
Salut. Am aceași problema că tine. De o zi jumătate. Ai găsit un răspuns? Te rog sa m ajuți.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •