S-a aplecat putin si imediat i s-a facut rau, o doare spatele si nu se poate misca

20-11-2011
DianaMihalache
Nu este medic/terapeut
DianaMihalache
Buna ziua!

Mamei mele i-a trosnit spatele de dimineata dupa ce s-a aplecat putin, iar imediat dupa i s-a fact rau.
Era foarte palida, ii venea sa vomite, nu mai auzea dupa care i s-a facut foarte frig.

Acum nu se mai poate misca si o doare foarte tare spatele in partea de jos.
Va rog sa-mi spuneti ce pot face.

Va multumesc! o zi buna!
6 comentarii
0
20-11-2011, ora 17:26
armina
Nu este medic/terapeut
armina
cred ca cel mai bun lucru era sa mergeti la cel mai apropiat spital, la primiri urgente.i se facea radiografie, un consult, un sfat, u n diagnostic, o reteta. asa pana ajunge la med de famile dureaza. nu este tarziu nici acum.
0
25-11-2011, ora 01:37
scumpy_gaby
Nu este medic/terapeut
scumpy_gaby
am si eu o intrebare pe sotul meu il doare spatele si cand urineaza il ustura si urina e de culoare mai inchisa are miros si il si ustura.si in partea stanga cum ar fi in dreptu ovarelor la femei si sub coasta.ce poate fi?
0
25-11-2011, ora 17:07
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Nu stati, mergeti de urgenta la medic, sigur este o problema renala..De cand sunt simptomele?
0
25-11-2011, ora 17:28
scumpy_gaby
Nu este medic/terapeut
scumpy_gaby
de cateva saptamani si a fost la medic ia dat medicamentu unidrox si pt spate cum e voltaren dar pastile si tot il doare
0
26-11-2011, ora 22:09
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Cereti medicului sa efectueze o ecografie ptr rinichi sa nu fie piatra blocata undeva.In mod normal cu unidrox trebuia sa i se rezolve infectia iar de la voltaren sa treaca cat de cat spatele.Cereti si o radiografie la coloana.
0
27-11-2011, ora 01:25
scumpy_gaby
Nu este medic/terapeut
scumpy_gaby
multumesc.am sa urmez sfatu.va doresc numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.