Durere de penis

03-10-2015
RuxX22
Nu este medic/terapeut
RuxX22
Buna ziua.Am si eu o problema.Iubitul meu de la un timp are dureri de penis.Nu vrea sa mergem la medic..nu stiu ce sa fac, daca puteti sa ma ajutati cu cateva sugestii.Multumesc
5 comentarii
0
03-10-2015, ora 17:41
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Pot exista multe cauze ale acestor dureri: o infectie, o trauma a penisului (o lovitura), o pozitie gresita in timpul zilei/noptii, o pozitie gresita in timpul actului sexual etc. Pot exista situatii in care durerea din zona penisului sa vina din alta parte (sa iradieze), ca de exemplu poate sa fie o durere de coloana vertebrala lombara.
Daca nu il intereseaza ce se intampla cu penisul lui lasati-l sa sufere in continuare...Chiar asta puteti sa-i spuneti: nu este indeajuns de "barbat" ca sa mearga la medic?

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
03-10-2015, ora 18:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Inteleg ca nu vrea. Sunt multi baieti cu probleme in aceasta zona care refuza vizita la medic. Totusi ar trebui sa il vada un medic urolog. Ati putea sa il ajutati facand dv un test al secretiei la ginecolog pentru a exclude posibilitatea unei infectii. Sa va faceti si testul Papanicolau.
0
03-10-2015, ora 18:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
A dat cautare pe Google dureri penis cauze ? Sunt articole specializate. Poate va dati seama de cauza impreuna.
0
03-10-2015, ora 18:50
RuxX22
Nu este medic/terapeut
RuxX22
Va multumesc pentru timpul acordat.Am sa incerc usor usor sa il conving ca e mai bine un control la ginecolog
0
03-10-2015, ora 19:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
El la Urolog si dv la ginecolog. Ok. Super.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: